Krzewy kwitnące latem na żółto

Krzewy kwitnące latem na żółto Krzewy kwitnące latem na żółto

Krzewy są jednym z elementów wypełniających nasze ogrody. Są one także roślinami dosyć często spotykanymi w parkach lub ogólnie w przestrzeni publicznej. Niektóre krzewy potrafią być naprawdę ogromne i okazałe, dlatego też decydując się na posadzenie krzewu należy wyznaczyć mu właściwe miejsce w ogrodzie, tak by miał on przestrzeń do rozrostu i właściwej prezentacji. Oto krzewy kwitnące latem na żółto. A czy któryś z nich zagościł już u Ciebie w ogrodzie?

Forsycja - Jest to krzew należący do rodziny oliwkowatych. Kwiaty forsycji zazwyczaj są żółtego koloru, dodatkowo jej liście także pełnią ozdobną rolę, gdyż nawet w momencie gdy kwiatostan przekwitnie pozostają liście, które prezentują się estetycznie i dorodnie. Forsycja posiada zazwyczaj kwiaty tzw. 4-płatowe, które występują w małych skupiskach, przez co całość wygląda naprawdę okazale i imponująco.

Krzewy kwitnące latem na żółto - fot. freepik.com

Azalia - Azalia jest krzewem, którego najczęstszym miejscem występowania jest las górski. Niewątpliwie roślina ta prezentuje się pięknie i zachwycająco, dlatego właśnie bywa coraz częściej wykorzystywana w ogrodnictwie. Ogromnym plusem tych krzewów jest fakt, że potrafią znieść one naprawdę ogromne mrozy i spadki pogodowe, dzięki czemu nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń w przypadku wystąpienia np. przymrozków.

Krzewy kwitnące latem na żółto - fot. freepik.com

Złotokap - Jest to wysoki krzew bardzo często uprawiany jako tzw. roślina ozdobna. Złotokap posiada motylkowate żółte kwiaty, które luźno opadają. Zazwyczaj kwitnie on już od początku kwietnia aż do końca czerwca. Jest to krzew, który może osiągnąć nawet 7 m wysokości.

Krzewy kwitnące latem na żółto - fot. freepik.com

Lilak  - Lilak posiada kwiaty zebrane w dosyć gęste skupiska przez co łodyga wydaje się być naprawdę bogata w kolorowe akcenty. Dodatkowo Lilak jest krzewem z rodziny oliwkowatych. Zazwyczaj wykorzystuje się go w ogrodnictwie ozdobnym.

 

Komentarze