Krzewy kwitnące latem na niebiesko

Krzewy kwitnące latem na niebiesko Krzewy kwitnące latem na niebiesko

Lato jest czasem beztroski, chcemy by wszystko wtedy było kolorowe i napawało nas nieustającym optymizmem. Nie może być inaczej w przypadku naszego ogrodu. To właśnie latem powinien on prezentować się najbardziej okazale i kolorowo, gdyż wtedy spędzamy w nim najwięcej czasu. Jakie więc krzewy wybrać, by ogród olśniewał feerią barw? Oto niebieskie propozycje krzewów wprost do Twojego ogrodu!

Przetacznik kłosowy - Klasyczny krzew występujący w całym niżu, na próżno byłoby szukać go np. w górach. Jest to roślina, która charakteryzuje się głównie swoim specyficznym wyglądem. Jej pielęgnacja nie jest niczym trudnym i skomplikowanym, bywa też, że można natknąć się na nią na terenach niezamieszkałych, przez co można wnioskować, że wystękuje ona także na dziko.

Krzewy kwitnące latem na niebiesko - fot . freepik.com

Prusznik niebieski - Prusznik niebieski jest krzewem, który kwitnie od czerwca prawie do września. Jest to więc roślina, która będzie w stanie naprawdę długo ozdobić nasz ogród. Kwiaty prusznika niebieskiego są drobne jednak połączone ze sobą w duże kiście, przez co wydają się naprawdę potężne mimo swoich małych rozmiarów i gabarytów.

Ostróżka ogrodowa - Jedna z bardziej wymagających roślin, charakteryzuje ją głównie jej kolor i fakt, że aby mogła właściwie zakwitnąć potrzebuje do tego ciężkiej, lekko wilgotnej gleby oraz miejsca gdzie nie będzie doskwierał jej powiew wiatru i przeciąg. Ostróżka jest niesamowicie barwnym krzewem. Kwitnie ona zazwyczaj od czerwca do połowy lipca.

Komentarze