Krzewy kwitnące latem na fioletowo

Krzewy kwitnące latem na fioletowo Krzewy kwitnące latem na fioletowo

Krzewy bardzo często są roślinami odpowiadającymi za piękny wygląd wielu ogrodów, stanowią pewnego rodzaju dopełnienie. To właśnie krzewy, szczególnie w czasie kwitnienia sprawiają, że zwykły ogród zamienia się w prawdziwe działo sztuki. Tak jak każdą roślinę tak i krzewy należy właściwe pielęgnować i odżywiać, byśmy mogli cieszyć nimi oko na nieco dłużej aniżeli sezon czy dwa. Oto kilka fioletowych krzewów kwitnących latem! A Ty masz je w swoim ogrodzie?

Tamaryszek pięciopręcikowy

Uroczy krzew, który swoim wyglądem może przypominać nieco bez. Jego kwiaty są w jasnych odcieniach fioletu co sprawia, że ich barwa nie jednego przyprawia o zachwyt i zdumienie. Tamaryszek pięciopręcikowy kwitnie od czerwca do sierpnia. Należy przyznać, że pielęgnacja tej rośliny nie jest jakoś szczególnie skomplikowana i wymagająca, dlatego też bardzo często możemy spotkać ją np. w parku.

Tamaryszek pięciopręcikowy - fot. freepik.com

Tawuła Japońska

Tawuła Japońska jest niezwykle okazałym kwiatem, który kwitnie zazwyczaj od czerwca do lipca. Krzew może mierzyć niekiedy nawet 150 cm z czego większość stanowią niezwykle dorodne kwiaty. Jest to niewątpliwie propozycja do dużego ogrodu w którym będzie można wygospodarować przestrzeń, tak by krzew mógł swobodnie się rozrastać.

Tałuwa Japońska - fot. freepik.com

Budleja Dawida

Krzew którego cechą charakterystyczną jest nie tylko fioletowy kolor, ale i wysokość. Może on bowiem mierzyć nawet 3 m wysokości. Jego kwiaty układają się skupiskami, przez to efekt staje się jeszcze bardziej niezwykły i niepowtarzalny. Doskonale nadaje się do ogrodów prawdziwych pasjonatów ogrodnictwa, gdyż jego pielęgnacja nie należy do najprostszych.

Budleja Davida - - fot. freepik.com

Komentarze