Krzewy kwitnące latem na biało

Krzewy kwitnące latem na biało Krzewy kwitnące latem na biało

Krzewy stanowią idealne dopełnienie odnoszące się do wizualnej prezencji naszego ogrodu. Są to niewątpliwie rośliny, które udoskonalają każda niezagospodarowaną przestrzeń. Decydując się na krzewy musimy podjąć kilka ważnych decyzji, przede wszystkim musimy znaleźć im miejsce w ogrodzie, wybrać odmianę i kolor w jakim chcemy, by posadzona roślina zakwitła. Należy także pamiętać, że każdy krzew wymaga regularnej i stałej pielęgnacji, dzięki temu będzie on znacznie dłużej cieszył nasze oczy.

Jaśminowiec

Jest to krzew, który zazwyczaj kwitnie na biało. Pierwsze kwiaty zauważyć możemy już końcem maja lub początkiem czerwca, jednak tak naprawdę zaczyna on prezentować się perfekcyjnie dopiero w połowie czerwca. W tym miejscu należy także wspomnieć, że jaśminowiec charakteryzuje się wyjątkowo intensywnym zapachem, co czyni go jeszcze bardziej pożądanym krzewem.

Krzewy kwitnące latem na biało - Jaśminowiec - fot. freepik.com

 

Hortensja ogrodowa

Hortensja ogrodowa występuje w kilku wariantach kolorystycznych: białym, kremowym oraz w różu. Jest to niewątpliwe bardzo dorodny krzew, którego kwiaty bywają niekiedy wykorzystywane w bukietach ślubnych. Hortensja ogrodowa ma ogromne kwiatostany, które swoim wyglądem mogą przypominać nieco kulę. Może osiągnąć ona nawet do 2 m wysokości.

Róże

Róże są krzewem uniwersalnym. Oznacza to, że potrafią doskonale dopasować się do każdego ogrodu. Róże występują w wielu wariantach kolorystycznych od różowych, czerwonych, żółtych, beżowych po fioletowe i białe. Należy jednak pamiętać, że jest to krzew, który wymaga sporo naszej uwagi i troski, jednak w zamian jest w stanie ofiarować naprawdę piękne kwiaty o nieziemskiej woni.

 

Krzewy kwitnące latem na biało - Róże - fot. freepik.com

Komentarze