Krzewy kwitnące jesienią - Jakie krzewy kwitną jesienią?

Krzewy kwitnące jesienią - Jakie krzewy kwitną jesienią? Krzewy kwitnące jesienią. Jakie krzewy kwitną jesienią? - fot. freepik.com

W ogrodzie jesienią również może być kolorowo. Kwitnienie wielu roślin przypada właśnie na jesień. Wiele z nich lubi umiarkowany chłód. Spora część ludzi marzy o tym, aby lato mogło trwać przez cały czas. Jednakże na szczęście potrafimy również docenić tę porę roku jaką jest jesień.

Dla osób chcących mieć piękny ogród przy niedużym nakładzie czasu oraz pracy warto polecić kwitnące krzewy. Prócz tego, ze są po prostu piękne są także łatwe w uprawie, a ich pielęgnacja nie jest czasochłonna ani uciążliwa. Posadzone w korzystnym dla nich miejscu mogą tam egzystować przez wiele lat oraz pokazywać się w piękny sposób. Jakie krzewy kwitną jesienią?

Krzewy kwitnące jesienią - berberys - fot. freepik.com

 

Niektóre z krzewów najpiękniej wyglądają właśnie jesienią. Dobrym przykładem są choćby berberysy „Green Carpet” oraz „Erecta”. Przez cały rok nie zwracają na siebie zbytniej uwagi, natomiast końcem sierpnia zaczynają emanować bogactwem kolorów.

Jakie krzewy kwitną jesienią? - Kalina koralowa - fot.freepik.com

 

Warto zwrócić uwagę oraz poznać Kalinę koralową. Jest to piękny krzew, który szybko rośnie. Posiada luźną koronę, jego wysokość sięga nawet 4 m. Jesienią jego szkarłatnopurpurowe liście z pewnocią dodadzą uroku każdemu ogrodowi. Natomiast jego krwistoczerwone owoce dodadzą barw w najbardziej ponure jesienne dni.  

Kolejnym krzewem kwitnącym jesienią, który warto poznać jest Fotergilla Większa. To roślina ceniona ze względu na piękne kwiaty oraz barwy jesieni. Przepiękne białe kwiatostany pojawiają się razem z liśćmi. Kształtem przypominają szczoteczki, lekko pachną.

Jakie krzewy kwtiną jesienią? - Pięknotka bodiniera - fot.freepik.com

 

Pięknym krzewem, kwitnącym jesienią jest Pięknotka bodiniera. Jej wysokość sięga do 2,5 m. Jej liście jesienią są złote. Owoce nabierają fiołkowej barwy i wyglądają jak błyszczące koraliki.

Z pewnością jest wiele propozycji oraz sposobów jak osiągnąć piękny i oryginalny ogród jesienią. Jesień to piękna pora roku w której może być pięknie, kolorowo oraz wyjątkowo, zaś krzewy kwitnące jesienią pozwolą Wam na piękną dekorację ogrodu! 

Komentarze