Krzewy do ogrodu długo kwitnące

Krzewy do ogrodu długo kwitnące Krzewy do ogrodu długo kwitnące - fot. freepik.com

Krzewy do ogrodu długo kwitnące

Krzewy są upiększeniem dla każdego ogrodu. To jego ozdoba, a także to co często mamy w nim najcenniejszego. Możemy dobierać je w różnych zestawieniach i dzięki nim na wielorakie sposoby formować ogród. Warto zauważyć, iż po okresie kwitnienia najbardziej popularnych krzewów takich jakimi są magnolie, forsycje czy wiśnie japońskie, możemy mieć w ogrodzie inne piękne krzewy. Oto przykłady kilku z nich.

 

Długo kwitnące krzewy

Ciekawym i co bardzo ważne długo kwitnącym krzewem jest powojnik. Jest on odmianą pnączy, jednakże dzięki swoim pięknym kwiatom jest pożądany w wielu ogrodach. Możemy znaleźć wiele odmian drobno oraz wielokwiatowych. Okres kwitnienia tej rośliny ma miejsce od maja do września. Jednakże krzewy te często kwitną o wiele dłużej.

Kolejną rośliną wartą zauważenia jest pięciornik krzewiasty. Jego okres kwitnienia przypada również od wiosny do jesieni. Kwitnienie rozpoczyna się w maju i trwa aż do października. Krzew może osiągnąć wysokość od 0,5 do nawet 1,2 m. Kwiaty przybierają różne kolory (żółte, białe, czerwone i różowe).

Szukając długo kwitnącego krzewu warto zwrócić uwagę na egzotyczną roślinę jaką jest brugmansja. Krzew ten może osiągać nawet 4 m wysokości. Charakteryzuje się wspaniałymi zwisającymi kwiatami o kształcie trąbki. Pojawiają się one pod koniec czerwca. Burgmansja długo kwitnie. Jej okres kwitnienia przypada od lata do późnej jesieni.

Bardzo ciekawym i wartym do poznania krzewem jest także wiciokrzew Hecrotta. Jego wysokość może sięgać nawet 2-4 m. Wydaje kwiaty o pięknym zapachu. Kwiaty są purpurowe od wewnątrz, natomiast w środku żółte. Wiciokrzew Hecrotta kwitnie od czerwca do września.

Kolejną pozycją o której warto wspomnieć jest róża okrywowa. Cechą charakterystyczną tych róż są niewielkie kwiaty i liście. Są one odporne na choroby. Róże okrywowe mogą dorastać od kilkudziesięciu cm do 1,2 m. Popularne odmiany jak np. The Fairy i Alba Meidiland ropoczynają kwitnienie w czerwcu, które trwa do późnej jesieni (czasami nawet do pierwszych przymrozków).

Długo kwitnące krzewy - fot. freepik.com

Krzewy do ogrodu kwitnące niskie

Jeżeli szukamy krzewów niskich do ogrodu warto zapoznać się z wawrzynkiem wilczełyko. Może osiągnąć 1,5 m wysokości. Kwitnie w marcu oraz kwietniu. Charakteryzuje się białymi lub różowymi kwiatami o ładnym i przyjemnym zapachu. Plusem tej rośliny jest to, że dobrze znosi silne mrozy.

Innym krzewem, który warto poznać jest pigwowiec. Wysokość tego krzewu to około 1 m. Szeroko rośnie na boki. Pigwowiec lubi słońce oraz kameralne miejsca. W odpowiednich dla siebie warunkach zakwita w kwietniu. W miejscach bardziej cienistych kwitnie mniej intensywnie.

Krzewy te z pewnością ubogacą nasz ogród, który może dzięki nim pozostanie piękny dłużej aż do późnej jesieni.

Komentarze