Jakie rośliny odstraszają krety?

Jakie rośliny odstraszają krety? Jakie rośliny odstraszają krety?

Krety co roku wyrządzają wiele krzywdy i strat w naszych ogrodach  - pozostawiając za soba ziemię oraz nadgryzione pędy. Jeśli działania takie jak butelka na pręcie nie działają, musimy zabezpieczyć ogród w inny sposób. Istnieją naturalne sposoby oraz zapachy, których  krety nienawidzą i działają na nie bardzo zniechęcająco. Jakie rośliny odstraszają krety? Zanim przejdziemy do zestawienia warto nadmienić, aby sadzone rośliny, były dobrze porozmieszczane na ogrodzie, tak aby ich właściwości dobrze rozeszły się po ogrodzie. 

1. Aksamitka - jest to roślina jednoroczna, wiele osób wskazuje na jej działalności odstraczające krety, wszystko zależy od rodzaju gleby oraz jej odmiany. Jej nieprzyjemny zapach pomaga pozytywnie rozprawić się z kretami. Możemy też sprawdzić czy aksamitka wydziela nieprzyjemny zapach poprzez potarcie liści. 

 

2.Czosnek - uprawa czosnku w ogrodzie może być łatwa i przyjemna. Ma on własnościwości odstraszające krety i nornice. Dzieki dużemy wachlarzowi - mamy wybór na kilka rodzajów czosnku uprawnego, warto pomyśleć o ozdobnym. 

 

3. Czarny bez-  podczas kwitnięcia jego gałązki mają właściwości odstraszające krety - po jej zerwaniu należy ją wysuszyć, a następnie włożyć taką gałązkę do kreciej norki, zapach wydzielony przez nią powinien skutecznie odstraszyć kreta. 

 

4. Szachownica cesarska - roślina cebulowa, sadzona w trakcie jesieni, jej piękne kwiaty ozdobią nasz ogród. 

 

5. Bazylia pospolita - to tak popularne, aromatyczne zioło dobrze radzi sobie z odstraszaniem gryzoni. 

Komentarze