Jakie kwiaty sadzić w lipcu?

Jakie kwiaty sadzić w lipcu? Jakie kwiaty sadzić w lipcu?

Lipiec to czas w którym spędzamy bardzo dużo czasu w ogrodzie bądź na działce. Jak wiadomo każde takie miejsce wymaga sporego poświęcenia czasu. Wszelkie rośliny wymagają pielęgnacji, a czas poświęconym im z pewnością nie będzie stracony zwłaszcza jeśli nasi goście zauważą efekty naszej pracy. Jakie kwiaty sadzić w lipcu? Oto lista 4 kwiatów, które powinniśmy zasadzić w naszym ogrodzie lipcem.  

1. Stokrotki

Nasiona stokrotek najlepiej gdy wysiewa się w ciepłym miesiącu. Dlatego też lipiec jest tutaj idealnym czasem. Wymagana do kiełkowania temperatura to około 20 stopni C. Nasiona sieje się wprost do gleby i czekamy, aż do przyszłego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już początkiem przyszłego lata będziemy mogli cieszyć się pięknymi stokrotkami w naszym ogrodzie.

fot. freepik.com

 

2. Bratki

Bratki ogrodowe to bardzo popularne rośliny dwuletnie. Wysiew bratków powinien odbyć się na przełomie czerwca/ lipca. Istotnym faktem dla tej rośliny jest temperatura, która w momencie gdy jest niska nie sprzyja jej wzrostowi. Warto mieć to na uwadze i postarać się uchronić Bratki przed niską temperaturą stosując okrycie.

fot. freepik.com

 

3. Portulaki wielokwiatowe

Lipiec to również ostatni moment na wysiew Portulaków, które kwitnąć zaczynają dopiero 10 miesięcy po zasianiu. Portulaka wielokwiatowa nie jest najtrudniejsza w uprawie. Najlepiej czuje się w glebach suchych bądź lekko wilgotnych. Jeżeli chcesz, aby jej rozkwit przebiegał pomyślnie to koniecznie zadbaj o to, aby została posadzona w miejscu nasłonecznionym.

fot. freepik.com

 

4. Niezapominajki

Zdecydowanie się na wysiew niezapominajek wymaga ciągłej pielęgnacji i podlewania. Rośliny te lubią stale wilgotną ziemię. Najlepiej czują się w miejscach zacienionych dlatego też bardzo często możemy spotkać je w lesie.

fot. freepik.com

Komentarze