Jakie kwiaty na balkon w sierpniu?

Jakie kwiaty na balkon w sierpniu? Jakie kwiaty na balkon w sierpniu?

Sierpień bardzo często kojarzy się z końcem okresu wakacyjnego i z przekwitaniem roślin również tych balkonowych. Jest to prawda, letnie kwiaty w sierpniu nie są już tak piękne jak na początku rozkwitu. W związku z tym musimy zdecydować się na inny rodzaj, bardziej odporny na zmiany pogody i początkowy klimat jesienny. Jakie kwiaty należy zasadzić na balkonie w sierpniu? Oto lista 4 najbardziej powszechnych, które z pewnością świetnie sprawdzą się podczas jesiennych dni na naszym balkonie.

1. Astry

Astry to rośliny wieloletnie, kwitną zarówno wiosną, latem jak i jesienią. Podczas jesieni astry zachwycają swoją barwą i bardzo często przybierają kolor różu oraz fioletu. Astry jesienne zazwyczaj zaczynają kwitnąć juz początkiem sierpnia. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji mogą gościć na naszym balkonie nawet do końca listopada.

Jakie kwiaty na balkon w sierpniu?  - fot. freepik.com

 

2. Chryzantemy

Bylina, które idealnie sprawdzi się zarówno w ogrodzie jak i na balkonie. Posadzone końcem lipca będą kwitnąć na naszym balkonie, aż po pierwsze przymrozki. Rodzaji chryzantem jest sporo jednak do najbardziej powszechnych kształtów należą kuliste, półpełne i igiełkowate.

3. Hebe

Hebe to roślina wielogatunkowa. W swoim katalogu znajdzie miejsce ponad 100 gatunków mierzących wysokość nawet do kilku metrów. Hebe świetnie sprawdza się nie tylko na balkonie jako roślina doniczkowa, ale również w ogrodzie. Miejsce odpowiednie dla tego rodzaju roślin musi być w pełni nasłonecznione.

4. Wrzosy

Wrzosy zazwyczaj pojawiają się na balkonach w drugiej połowie lata i potrafią zachwycać nas, aż do późnej jesieni. Szczególną uwagę należy zwrócić tutaj na nawożenie i podlewanie, które powinno odbywać się z umiarem. Postaraj się podlewać wrzosy tak, aby ich podłoże nie było zbyt nawodnione, a tylko wilgotne.

 

Jakie kwiaty na balkon w sierpniu?  - fot. freepik.com

Komentarze