Jakie kwiaty kwitną w maju? - Kwiaty kwitnace w maju

Jakie kwiaty kwitną w maju? - Kwiaty kwitnace w maju Jakie kwiaty kwitną w maju? - Kwiaty kwitnace w maju

Maj w piosenkach i wierszach to od zawsze czas kwitnących kwiatów. Ale których? Jakie kwiaty kwitną w maju? Które krzewy wydają wówczas najpiękniejsze pąki?

Najbardziej powszechnie kojarzącym się z majem kwiatem jest lilak, zwany przez niektórych bzem. Jego urzekający aromat i pokaźne skupiska kwiatów świetnie prezentują się w wazonie. Podobnie okazała jest kwitnąca w maju kalina. Inny najpiękniejszy kwiat rosnący na krzewie to jaśmin. Teoretycznie kwitnie w czerwcu, ale w tym roku z uwagi na wyjątkowo ciepłą zimę i wiosnę, prawdopodobnie pojawi się już w maju.

Maj to też czas wzrostu popularnych roślin doniczkowych, takich jak niecierpek czy werbena. Ci, którzy wczesną wiosną zadbali o rozsadę cebulek kwiatowych, w maju mogą cieszyć się okazałymi szafirkami, hiacyntami czy narcyzami. Kwiecień i maja to też tradycyjny czas kwitnienia tulipanów.

Wiedza o tym, jakie kwiaty kwitną w maju, pozwala lepiej zaplanować swój ogród czy balkon. Poza tym ułatwia zakupy. Wiedząc, które kwiaty chcemy zobaczyć w maju, możemy zaplanować zakup odpowiednich nasion i cebulek zimą. Również wiosną, widząc w sklepie tulipany czy hiacynty łatwiej będzie ocenić, czy są to kwiaty szklarniowe, czy pochodzące z pola.

Komentarze