Jakie kwiaty kwitną latem? Kwiaty kwitnące latem.

Jakie kwiaty kwitną latem? Kwiaty kwitnące latem. Jakie kwiaty kwitną latem? Kwiaty kwitnące latem.

Każda z nas marzy o ogrodzie pełnym kwiatów. Jednak stała pielęgnacja wymaga sporego czasu oraz kosztów. Jakie kwiaty kwitną latem? Okazuje się, że kwiatów, które kwitną latem jest naprawdę sporo. Gatunków jest wiele i z pewnością większość z nich znasz.Jakie kwiaty kwitną latem? Kwiaty kwitnące latem.  Do najpopularniejszych należy 4, które powinny znaleźć się również w Twoim ogrodzie.

1. Krwawnik pospolity

Ten piękny, barwny kwiat z pewnością urozmaici nasz ogród. Kwiaty mogą być zarówno kremowe, pomarańczowe jak i czerwone. Jeżeli chcesz, aby spodobało mu się u Ciebie to koniecznie wybierz dla niego miejsce słoneczne. Krwawnik pospolity uwielbia słońce, a podłoże nie ma dla niego większego znaczenia.

Jakie kwiaty kwitną latem?   - fot. freepik.com


2. Tojeść kropkowana

Gęste kwiaty dorastają, aż do długości 80cm i przybierają piękny, złocisty kolor. Tojeść kropkowana kwitnie całe lato i swoje początki rozkwitu rozpoczyna już w czerwcu. Okres w którym przekwita zazwyczaj występuje końcem lata, wrzesień to okres w którym kwiat już powoli przestaje królować w naszym ogrodzie. Decydując się na niego powinnaś mieć na uwadze, że nie do końca lubi glebę wilgotną. Postaraj się wybrać dla niego piękne, słoneczne miejsce w którym będzie miał szanse pokazać wszystkie swoje walory.

Jakie kwiaty kwitną latem?   - fot. freepik.com


3. Słonecznik szorstki

Ten piękny, złocisty okaz może osiągać wysokość aż do 1,5m. Zazwyczaj kwitnie od czerwca do października i jest cały pokryty żółtymi kwiatami i wielkości około 6cm. Dużą wagę podczas pielęgnacji należy przyłożyć do gleby, która powinna być żyzna. Słoneczne miejsca to ich priorytet jeżeli chodzi o funkcjonowanie w naszym ogrodzie.

Kwiaty kwitnące latem - fot. freepik.com


4. Kocimiętka Faassena

Niesamowicie piękna roślina, której kwiaty przybierają piękny lawendowy kolor. Jeżeli lubisz kwiaty o tym kolorze to koniecznie posadź ją w swoim ogrodzie. W porównaniu do innych zaczyna kwitnąć już w maju. Miejsce z dużą ilością słońca będzie jej ulubionym.

Kwiaty kwitnące latem - fot. freepik.com

Komentarze