Jakie kwiaty kwitną jesienią? - Kwiaty kwitnące jesienią

Jakie kwiaty kwitną jesienią? - Kwiaty kwitnące jesienią Jakie kwiaty kwitną jesienią? - Kwiaty kwitnące jesienią

Posiadanie pięknego ogrodu to priorytet każdej kobiety. Cudownie byłby mieć w nim piękne kwiaty nie tylko latem, ale również jesienią. Jakie kwiaty kwitną jesienią? Przykładów kwiatów jest naprawdę wiele jednak do najpopularniejszych należą: 

Dalia  - Roślina z grupy astrowatych powinna znaleźć swoje miejsce w każdym ogrodzie. Jeżeli lubisz spędzać czas jesienią w swoim ogródku to koniecznie ją posadź. Z racji na wiele występujących gatunków zapoznaj się szczegółowo z każdym z nich. Wybierz ten, który według Ciebie jest najlepszy i zachwycaj się nim całą jesień.

Jakie kwiaty kwitną jesienią? - Dalia - fot. freepik.com


Wrzosy - Łatwość w uprawie to zdecydowanie plus każdego wrzosa. Kwiat ten nie wymaga specjalnych warunków pielęgnacyjnych. Swoje pierwsze kwiaty wypuszcza już we wrześniu i pozostaje w naszym ogródku, aż do pierwszych pojawiających się przymrozków. Jednym wymogiem wrzosów jest słońcem, a także wilgotne podłoże. Jeżeli chcesz, aby jesienią wyglądały pięknie to koniecznie pamiętaj o wiosennym przycinaniu.

Jakie kwiaty kwitną jesienią? -  Wrzosy  - fot. freepik.com


Astry  - Najczęściej to właśnie Astry późną jesienią rządzą w ogrodach. Pierwsze kwiaty pojawiają się końcem sierpnia i mogą królować, aż do końca listopada. Banalna pielęgnacja sprawia, że potrafi się nimi zaopiekować nawet najsłabszy znawca roślin. Kwiaty te należą do grupy roślin wieloletnich i najczęściej osiągają wielkość około 120 centymetrów.

Jakie kwiaty kwitną jesienią? - Astry  - fot. freepik.com


Floks - Floks to kwiat, który jest ulubieńcem jakich mało wśród ogrodników. Jego piękne duże kwiaty oczarują każdego. Najczęściej przybierają one kolor bieli i różu. Niestety nie kwitną one do późnej jesieni ponieważ już ostatnie gatunki kończy swój żywot we wrześniu.

Chryzantemy  - Chryzantemy to królowe, które nie tylko znajdują się na grobach naszych bliskich. Ten przepiękny kwiat spełnia cudowną rolę również jesienią w naszym ogrodzie. Chryzantemy najczęściej kwitną od września do końca października. Są odporne na mróz i lubią słońce dlatego też to właśnie one są wybierane na groby. 

Jakie kwiaty kwitną jesienią? - Chyrzantemy - fot. freepik.com

 

Komentarze