Jakie kwiaty kwitną całe lato? - Kwiaty kwitnące całe lato

Jakie kwiaty kwitną całe lato? - Kwiaty kwitnące całe lato Jakie kwiaty kwitną całe lato? - Kwiaty kwitnące całe lato

Przepiękny ogród to marzenie każdej kobiety. Każda z nas marzy o tym by w jej ogrodzie znalazły się kwiaty, które będą kwitły dłużej, niż kilka tygodni. Najpiękniejsze są kwiaty które kwitną całe lato i mogą przez cały ten czas pięknie prezentować się w naszym ogrodzie. Jakie kwiaty kwitną całe lato? Oto 5 przykładów kwiatów, które powinny zagościć w Twoim ogrodzie.

Begonia

Przepiękny kwiat jednoroczny, które najlepiej czuje się w śród swoich rówieśników dlatego najlepiej sadzić je w wielo sztukach. Pierwsze kwiaty zazwyczaj zaczynają pojawiać się już w maju i najczęściej przybierają kolor czerwieni, bieli bądź różu. Ten przepiękny kwiat będzie znajdował się w naszym ogrodzie, aż do późnej jesieni.

Jakie kwiaty kwitną całe lato? - fot. freepik.com


Róża

Róża to kwiat chyba najbardziej popularny w ogrodzie i nikomu nie trzeba mówić jak wygląda. W końcu jest ona królową kwiatów. Jeżeli chodzi o odmiany i kolory to jest ich bardzo wiele. Przy zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji jesteśmy w stanie podziwiać jej piękne kwiaty od czerwca aż do jesieni.

Jakie kwiaty kwitną w lato?  - róże fot. freepik.com

Kocimiętka

Niezwykle piękna i łatwa w uprawie Kocimiętka jest sadzona w naszym ogrodzie nie tylko ze względu na jej urok, ale także na zapach. Bylina posiada tak piękny i intensywny zapach szczególnie wieczorową porą, że z pewnością spodoba się każdemu. Jej zapach nie tylko zbawia ludzi, ale także zwierzęta, a w szczególności koty, które nie potrafią się oprzeć jej aromatowi. Swoje pierwsze kwiaty ukazuje już początkiem maja i zazwyczaj kwietnie do września.

Krwawnik pospolity

Bylina, która przez większość osób jest uważana za chwast. Swój prawdziwy urok oddaje dopiero w momencie gdy jest sadzona w grupie. Postaraj się posadzić kilka w jednym miejscu. Swoje pierwsze kwiaty ukazuje już początkiem czerwca.

Słonecznik szorstki

Jeśli uwielbiasz żółty, złocisty kolor to ta bylina jest właśnie dla Ciebie! Piękny złociste kwiaty zaczynają kwitnąć już w czerwcu i osiągają wysokość nawet jednego metra. Jeżeli posadzisz go w miejscu dla niego odpowiednim to może kwitnąć nawet, aż do końca października.

Kwiaty kwitnące całe lato  - słonecznik  fot. freepik.com

 

Komentarze