Jakie kwiaty doniczkowe nie wymagają światła?

Jakie kwiaty doniczkowe nie wymagają światła? Jakie kwiaty doniczkowe nie wymagają światła?

Jak wiadomo każde mieszkanie ozdobione kwiatami nabiera klimatu. Niestety nie każde mieszkanie jest ciepłe i słoneczne. Wtedy też pojawia się problem, ponieważ większość kwiatów wymaga dostępu do słońca. Chcąc jednak cieszyć się zielenią w swoim mieszkaniu jesteś zmuszona zaopatrzyć się w takie rośliny, które nie potrzebują promieni słonecznych, ponieważ nie do końca je lubią. Jakie kwiaty doniczkowe nie wymagają światła? Oto 4 przykłady najbardziej popularnych kwiatów doniczkowych.

Aspidistra wyniosła - Roślina ta posiada piękne, dłuższe zielone liście i jest odporna na wszelkiego rodzaju niedogodności związane z oświetleniem, a także temperaturą. Spośród innych roślin charakteryzuje się powolnym wzrostem. Aspidistra wyniosła preferuje miejsca ciemne i chłodniejsze. Kwiat ten idealnie poczuję się w pokoju do których nie dochodzą promienie słoneczne.

Jakie kwiaty doniczkowe nie wymagają światła? - Aspidistra - fot. freepik.com


Rhipsalis - Jedna z najbardziej ciekawych roślin. Popularność tej rośliny jednak nie jest zbyt wielka, a wręcz przeciwnie bardzo wiele osób nie wie jak ona wygląda. Rhipsalis jest rośliną doniczkową, która nie wymaga zbyt wiele wody i znosi wszelkiego rodzaju zmiany temperatur.  Dzięki temu, że lubi cień idealnie sprawdza się w pokoju do którego nie dochodzi słońce.

Kalatea  - Kalatea to dość popularna roślina, ponieważ jej liście są bardzo charakterystyczne. Wielokolorowe wzory na liściach są w stanie spodobać się nie jednemu znawcy roślin. Roślina ta zupełnie nie przepada za słońcem i przebywanie w pomieszczeniu ciemnym to dla niej prawdziwy raj.

Bromelia  - Bromelia to roślina, która przetrwać może tylko i wyłącznie w miejscach pozbawionych słońca. Bardzo ważne jest, aby jej uprawa odbywała się w miejscach wilgotnych. Zatem świetnym miejscem może okazać się łazienka.

Jakie kwiaty doniczkowe nie wymagają światła? - Bromelia - fot. freepik.com


Zielistka Sternberga - Jednak z najłatwiejszych w uprawie roślin. Jeżeli nie jesteś osobą, która potrafi pielęgnować rośliny to wiedz, że Zielistka Sternberga jest właśnie dla Ciebie. Roślina ta nie wymaga dużej ilości słońca, a wręcz przeciwnie preferuje chłodniejsze miejsca.

Jakie kwiaty doniczkowe nie wymagają światła? - Zielistka - fot. freepik.com

Komentarze