Jakie kwiaty do ogrodu w czerwcu?

Jakie kwiaty do ogrodu w czerwcu? Jakie kwiaty do ogrodu w czerwcu?

Czerwiec jest miesiącem w którym zaczynamy budzić się do życia po zimie. Jest to czas, gdy dzień staje się dłuższy przez co i my zaczynamy patrzeć na otaczający nas świat nieco bardziej optymistycznie. Dodatkowo w czerwcu powinnyśmy już zadbać o wygląd swojego ogrodu, który po zimie może ładnie rzecz ujmując nie wyglądać nazbyt dobrze. Jakie kwiaty do ogrodu w czerwcu? Co posadzić w ogrodzie  w czerwcu? Oto jakie kwiaty możemy z powodzeniem zasadzić w naszym czerwcowym ogrodzie! 

Róże  - Róże są doskonałą opcją idealnie pasującą do czerwcowego ogrodu. Możemy zasadzić je w wielu kolorach co sprawi, że nasz ogród nabierze barw i będzie nas każdego dnia pozytywnie nastrajał. Dodatkowo róże napawają otoczenie pewną dozą romantyczności, eteryczności, zmysłowości a także nutą tajemniczości. 

Róże w ogrodzie w czerwcu  - fot. freepik.comNiezapominajki - Niezapominajki są kwiatami, które w sposób skuteczny nadają ogrodowi lekkości. Sadząc niezapominajki powinnyśmy pamiętać, by były one w jednym dość ciasnym skupisku, w ten sposób uzyskamy efekt jedności i ciągłości a całość będzie wyglądać jak pięknie prezentujący się rozłożony miękki dywan.

Niezapominajki w ogrodzie w czerwcu - fot. freepik.com


Ostróżka - Jest to propozycja dla każdego ogrodnika, który ceni sobie prostotę, ale i pewną oryginalność. Początkowo ostróżka była rośliną charakterystyczną jedynie dla gospodarstw wiejskich, od niedawna jednak przeżywa ona swoją tzw. „drugą młodość” i zaczyna być niesamowicie pożądaną rośliną w ogrodzie każdego szanującego siebie i naturę ogrodnika. Jej niebieska barwa sprawia, że ogród wygląda lekko i elegancko.

Ostróżka w ogrodzie w czerwcu - fot. freepik.com


Hortensja  - Hortensja jest tak naprawdę niewysokim krzewem, którego kwiaty występują w różnorodnych opcjach kolorystycznych, takich jak np.: biel, róż, fiolet czy niebieski. Roślina ta doskonale nadaje się do przestrzennych ogrodów. Jest to typowa roślina ozdobna występująca w kilku odmianach, dzięki czemu każdy z nas znajdzie coś najodpowiedniejszego dla siebie i dla swojego ogrodu.

Hortensja w ogrodzie w czerwcu - fot. freepik.com

 

Komentarze