Jakie krzewy do ogrodu w cieniu?

Jakie krzewy do ogrodu w cieniu? Jakie krzewy do ogrodu w cieniu? - fot. freepik.com

Jakie krzewy do ogrodu w cieniu?

Spośród wielu krzewów dostępnych na rynku nie każdy będzie tym odpowiednim w naszym ogrodzie. Niektóre potrzebują szczególnych warunków. Mając swój ogród z pewnością należy dobierać takie krzewy, którym te konkretne warunki naszego ogrodu będą odpowiadać. A więc mając zacieniony ogród, jakie rośliny wybrać? Które krzewy będą lubić zacienione miejsca?

 

Krzewy do miejsc zacienionych

W cieniu bardzo dobrze czuje się bukszpan wieczniezielony. To gęsty krzew, który rośnie wolno. Bardzo dobrze sprawdza się przy kształtowaniu figur. Rodzi lśniące liście o beczkowatym kształcie. Niestety minusem dla tego okazu jest działanie ćmy bukszpanowej, która może doprowadzić do zniszczenia rośliny.

Ciekawym okazem do cienia jest funkia (Hosta). Jest to bylina. Wysokość to 20-100 cm. Lubi miejsca półcieniste, gleby natomiast próchniczo-piaszczyste. Jest to roślina bardzo wytrzymała. Krzew ten bardzo lubi wilgoć.

Krzewy szybko rosnące do cienia - fot. freepik.com

Krzewy szybko rosnące do cienia

Bardzo dobrą propozycją dla szukających krzewów szybko rosnących do cienia jest hortnesja bukietowa. Lubi stanowiska półcieniste. Słońce może ją poparzyć. Ma piękne duże kwiatostany w kolorach białym i różowym. Jest to roślina mrozoodporna.

Ciekawą propozycją jest żylistek. Krzew ten szybko rośnie. Jego wysokość to nawet 3 m. Ma piękne liście oraz długi okres kwitnienia. Lubi stanowiska zaciszne oraz półcieniste.

 

Krzewy kwitnące do cienia

Jako krzew kwitnący do cienia dobrą opcją jest parzydło leśne. Jest to duży krzew. Kwitnie on wczesnym latem. Ma duże kremowe wiechy niewielkich kwiatów.

Mając zacieniony ogród i tak możemy mieć w nim bogactwo przepięknych roślin.

Komentarze