Jakie byliny kwitną latem i jesienią?

Jakie byliny kwitną latem i jesienią? Jakie byliny kwitną latem i jesienią?

Każda z nas marzy o ogrodzie jak z bajki nie tylko latem. Podczas poszukiwań roślin do ogrodu większość z nas decyduje sie na rośliny kwitnące dłużej, niż kilka tygodni. Dlatego też decydując sie na kwiaty wybiera byliny, które kwitną zarówno latem jak i jesienią. Jakie byliny kwitną latem i jesienią? Oto lista 5 z nich.

Krwawnik pospolity  - Jedna z najdłużej kwitnących bylin, która swoje pierwsze kwiaty zaczyna wypuszczać już w kwietniu. Zazwyczaj przyjmuje różową, czerwoną, białą barwę i przekwita końcem października, późną jesienią. Nie należą do zbyt wysokich, osiągają około 80 centymetrów i najlepiej prezentują się w grupie. Krwawnik pospolity nie lubi być sadzony w pojedynkę.

Jakie byliny kwitną latem i jesienią?  - Krwawnik -  fot. freepik.com


Kocimiętka Faassena  - Jej piękne lawendowe kwiaty są w stanie urzec nie jednego gościa przybyłego do naszego ogrodu. Zazwyczaj kwitnie od maja do września więc tak naprawdę możemy się nią cieszyć całe lato i niestety krótki okres jesieni. Kocimiętka jest bardzo prosta w uprawie, ponieważ nie wymaga specjalnych wymagań. W słoneczne dni dzielnie znosi susze i nie wymaga częstego podlewania.

Jakie byliny kwitną latem i jesienią?  - Kocimiętka -  fot. freepik.com


Goździk kropkowany  - Goździk to przepiękna roślina kwitnąca od czerwca do października. Jej małe, białe kwiaty z pewnością pięknie skomponują się z ogrodem każdego miłośnika kwiatów. Nie jest ona wysoka, ponieważ osiąga wielkość około 15 centymetrów. Uwielbia słońce i idealnie czuje się w skalnych miejscach.

Jakie byliny kwitną latem i jesienią?  - Goździk -  fot. freepik.com


Lobelia szkarłatna  - Długo kwitnąca, piękna bylina, która osiąga wielkość do 100 centymetrów. Jej kwiaty pojawiają się w miesiącach od lipca do września. Najpowszechniejszy kolor to czerwień i róż. Lobelia szkarłatna uwielbia żyzną i wilgotną glebę. Decydując się na nią musisz mieć na uwadze, że woda podczas jej uprawy to jej priorytet.

Rumian żółty  - Niewielka bylina osiągająca około 60 centymetrów. Jej kwiaty układają się w przepiękne, żółte koszyczki o średnicy około 3 centymetrów. Rumian żółty zazwyczaj kwitnie w miesiącach od lipca do września.

Komentarze