Jak urządzić ogród przed wejściem do domu?

Jak urządzić ogród przed wejściem do domu? Jak urządzić ogród przed wejściem do domu?

Własny dom z ogródkiem - to marzenie wielu z nas. Kiedy już wreszcie udaje się to pragnienie zrealizować i kupujemy lub budujemy dom pragniemy, aby cała przestrzeń wyglądała naprawdę wyjątkowo. Dotyczy to zarówno wnętrz domowych, ogrodu za domem, jak i małego ogródka przed domem. Zadbany ogródek przed domem cieszy oko, raduje właścicieli posesji, ale też jednocześnie zachęca do wizyty. Powinien być nie tylko piękny wizualnie, ale też funkcjonalny. Jak go urządzić? Na co zwracać uwagę podczas aranżacji przydomowej przestrzenii? Podpowiadamy!

Jak urządzić ogród przed wejściem do domu? Nie zapominaj o tych kwestiach!

Tak jak wspomnieliśmy powyżej liczy się nie tylko estetyka, ale także funkcjonalność. Dotyczy to ogródka, ale też całego przydomowego obszaru. Co jest ważne przy projektowaniu? O czym nie możemy pod żadnym pozorem zapomnieć? 

  • wygodna ścieżka do domu - od furtki do drzwi. Wydzielenie specjalnej ścieżki jest naprawdę niezbędne. Szczególnie, jeśli mamy większy obszar i np. podjazd do samochodu. Kostka brukowa sprawdzi się świetnie. Dobrym rozwiązaniem będzie też oświetlenie ścieżki, które będzie nam wskazywało drogę, ale też doda magii naszej przydomowej przestrzenii. Warto mieć to na uwadze,
  • furtka - najlepiej jakby znajdowała się na osi drzwi do domu. To rozwiązanie wygodne i przede wszystkim praktyczne. Nawierzchnia z kostki brukowej położona wzdłuż krzewów sprawdzi się doskonale. 
Ścieżka przed wejściem do domu - fot  depositphotos.com


Jakie rośliny wybrać do małego ogródka przed domem?

Jak urządzić ogród przed wejściem do domu? Jakie rośliny wybrać? Tutaj rzecz jasna rozwiązań mamy naprawdę sporo. Wszystko zależy od naszego gustu i indywidualnych upodobań. Zawsze w przydomowych ogródkach sprawdzają się choinki. Bzy, tulipany - możliwości mamy wiele. Nie wiesz na co się zdecydować? Może zawsze skorzystać z małej porady. Warto inspirować się stworzonymi już projektami. W Internecie bez problemu znajdziemy wiele katalogów zdjęć z najlepszymi zdjęciami. Niektóre pomysły dziś, to prawdziwe dzieła sztuki. Możemy też skorzystać z oferty fachowców - projektanci przestrzeni ogrodowych wiedzą jak stworzyć ogród piękny, a jednocześnie łatwy w codziennej pielęgnacji. Nawet, jeśli jesteśmy przekonani, że sami sobie poradzimy - drobna porada, wsparcie nigdy nie zaszkodzi. Może przynieść wiele korzyści.

Jak urządzić ogród przed wejściem do domu? - fot. fotolia.com

Komentarze