Jak urządzić działkę ogrodową?

Jak urządzić działkę ogrodową? Jak urządzić działkę ogrodową?

Coraz więcej osób myśli o własnym, małym miejscu rekreacyjnym. Działki ogrodowe, szczególnie te w atrakcyjnych miejscach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zakup działki to jedno, sekret tkwi również w jej pomysłowym zaaranżowaniu. Istotny jest wybór roślinności, elementów małej architektury ogrodowej oraz oświetlenia i dodatków. Przeczytaj tekst. Mamy nadzieję, że pomoże Ci urządzić działkę ze swoich marzeń - dla Ciebie, Twojej rodziny, przyjaciół.

Jak urządzić działkę ogrodową? Wybór roślinności ma znaczenie!

Działka ogrodowa, to miejsce gdzie będziemy wypoczywać w pięknej i urokliwej zieleni. Z tego też powodu wybór roślinności: kwiatów, krzewów jest kwestią najistotniejszą. Wybór zależy od naszego indywidualnego gustu , efektu jaki chcemy osiągnąć. Nie bez znaczenia jest również czas jaki możemy przeznaczyć na pielęgnację poszczególnej roślinności. Niektóre gatunki drzewek owocowych, kwiatów wymagają częstego doglądania, podlewania, trzymania się terminów sadzenia. Osoby zapracowane powinny postawić rośliny wymagające od nas mniejszej uwagi. W innym przypadku ogród aranżacja może nie dać takiego efektu jak byśmy chcieli. Istnieje jednak coraz więcej osób, którym prace ogrodowe sprawiają niesamowitą radość.Tacy pasjonaci z pewnością przypilnują każdego detalu.

Jak urządzić działkę?  - fot. shutterstock.com

Wygodne meble ogrodowe i odpowiednie oświetlenie

Jak urządzić działkę ogrodową? Pamiętaj o wygodnych i praktycznych meblach do ogrodu. Idealnym rozwiązaniem będą meble drewniane. Stół i krzesła. Jeśli dysponujemy odpowiednim miejscem - możemy pokusić się też o huśtawkę. Meble drewniane, to dość spory wydatek, ale warto go ponieść. Grill, rodzinne spotkania - krzesła, stół dodatki, to doskonały wybór. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcemy, aby meble służyły nam na długie lata musimy o nie właściwie dbać. Konserwacja mebli ogrodowych, to słowo klucz. Nie należy oczywiście zapominać o oświetleniu. Lampy przy ścieżce  na ogród. Gdzieniegdzie miłe dla oka elementy oświetleniowe. Wszystko to nie tylko doda funkcjonalności przestrzeni, ale też sprawi, że ogród będzie prezentował się magicznie.

Jak urządzić działkę ogrodową? Nie zapomnij o dodatkach!

Jak wiadomo - często magia i wdzięk tkwi w szczegółach. Warto - w zależności od upodobań dodać drobne akcesoria. Stylowe donice, wazony, a może koszyki. Do łask wraca styl retro, który z pewnością z kolorowymi kwiatami będzie współgrał znakomicie.  Jednym słowem: do dzieła. Z pewnością wiele radości da nam nie tylko efekt końcowy, ale planowanie i wszelkie prace w ogrodzie.

Poniżej kilka inspiracji na urządzenie działki ogrodowej: 

Działka ogrodowa - jak ją urządzić? - fot. shutterstock

 

Piękne kwiaty na działce ogrodowej - fot. fotolia.com
Polana w ogrodzie- fot. shutterstock.com
Jak urządzić ogród? -  - fot. shutterstock.com
Inspiracje działka ogrodowa - fot. shutterstock.com

Komentarze