Jak pozbyć się pszczół z ogrodu?

Jak pozbyć się pszczół z ogrodu? Jak pozbyć się pszczół z ogrodu?

Pszczoły są owadami, które żywią się głównie nektarem i pyłkami kwiatów. Ich zadaniem jest zapylanie roślin oraz produkcja miodu, który bywa przez nas wykorzystywany do różnych dań czy też produkcji kosmetyków pielęgnujących. Warto także wspomnieć, iż pomimo ich małych gabarytów potrafią być naprawdę groźne dla życia i zdrowia człowieka. Okazuje się, że jad pszczeli może powodować obrzęk, który w efekcie prowadzić może nawet do śmierci poprzez uduszenie. Użądlenie jest szczególnie groźne dla osób uczulonych na jad pszczeli. Jak więc pozbyć się pszczół z naszego ogrodu? Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich? Oto kilka przydatnych i bezpiecznych rad. Jak się pozbyć pszczół z ogrodu? 

Często koś trawę

Częste koszenie trawy sprawi, że pszczół będzie zdecydowanie mniej. Jeżeli pozbawisz ich roślin do których mogłyby przylatywać to najzwyczajniej w świecie przestaną Cię odwiedzać i odlecą w poszukiwaniu innych bardziej atrakcyjnych w ich mniemaniu miejsc. Dlatego też staraj się systematycznie kosić swój trawnik, dzięki temu zyskasz pewność, że pszczół będzie zdecydowanie mniej, a co za tym idzie zagrożenie użądleniem także wyraźnie się zmniejszy. Pamiętaj jednak, że pszczoła nie żądli bez powodu, jeżeli Ty nie będziesz robił jej krzywdy to ona nie zrobi jej Tobie.

Pszczoły w ogrodzie są bardzo pożyteczne!

 

Unikaj przebywania w pobliżu kwiatów

Jeżeli na swoim podwórku masz ogródek w którym kwitnie wiele pięknych i pachnących kwiatów to w okresie zapylania przez pszczoły roślin staraj się unikać tych kwietnych obszarów. Pozostaw im pewną swobodę w działaniu, a dzięki temu zagwarantujesz bezpieczeństwo także sobie. Pamiętaj, że pszczoły to bardzo przydatne owady, dlatego też nie należy stosować wobec nich metod eliminujących opartych na zabijaniu i wyrządzaniu krzywdy.

Stwórz sobie bezpieczną altanę

Jeżeli jesteś człowiekiem, który boi się różnych owadów w tym także pszczół. Możesz w swoim ogrodzie stworzyć altanę, którą odpowiednio obudujesz siatką, przez którą owady nie będą w stanie się przedostać. W ten sposób Ty zyskasz bezpieczeństwo i spokój a owady będą mogły spokojnie odwiedzać twój ogród i zapylać rośliny.

Pamiętajmy, że pszczoły robią wiele pożytecznego dla naszego ogrodu - to dzięki nim nasze kwiaty kwitną! Dlatego warto, aby pszczoły były w ogrodzie stałymi goścmi! 

Komentarze