Fioletowe kwiaty w maju - Jakie kwiaty sadzimy w maju?

Fioletowe kwiaty w maju - Jakie kwiaty sadzimy w maju? Fioletowe kwiaty w maju - Jakie kwiaty sadzimy w maju?

Które fioletowe kwiaty kwitną,a które wysadza się w maju? Z poniższym przewodnikiem łatwiej będzie zaplanować swoje siewy.

Maj to długi weekend i coraz więcej czasu na słońcu i świeżym powietrzu. Właściciele ogrodów mogą to wykorzystać i zacząć w tym czasie sadzić kwiaty. Również ci, którzy mają balkon lub parapet, są w stanie wysadzać niektóre majowe kwiaty. O jakich fioletowych kwiatach w maju warto pamiętać?

Wiele kwiatów, które kwitną w maju, ma delikatny liliowy odcień. Poza charakterystycznym lilakiem jest to także choćby dzwonek ogrodowy czy werbena. Również osteospermum występuje w wersji lila przechodzącej w fiolet.

Jeśli chodzi o fioletowe kwiaty, które sadzimy w maju, to trzeba wspomnieć o łubinie. To wyjątkowo dekoracyjna roślina, którą najłatwiej uprawiać, wysiewając z korzeni. Końcówka ciepłego maja to też odpowiedni czas na przesadzanie do gruntu wyhodowanych wcześniej siewek lawendy, a przecież to ulubiona roślina wszystkich miłośników fioletowych kwiatów.

Pod koniec maja można też wysadzić do gruntu lub wystawić na balkon fuksję. Niektóre jej odmiany mają intensywnie fioletowe części kwiatów.

Komentarze