Drzewa ozdobne kwitnące w maju - Jakie drzewa ozdobne kwitną w maju?

Drzewa ozdobne kwitnące w maju - Jakie drzewa ozdobne kwitną w maju? Drzewa ozdobne kwitnące w maju - Jakie drzewa ozdobne kwitną w maju?

Maj to zapowiedź lata, co objawia się głównie ilością kwiatów i drzew ozdobnych kwitnących w maju. Oto najpopularniejsze gatunki.

Jeśli chodzi o drzewka i duże krzewy ozdobne, to królem majowych roślin jest lilak. Może dorastać nawet do kilku metrów wysokości, a w maju oszałamia zapachem bzów. Mniejszym krzewem, który wyrasta z ziemi i kwitnie w maju, jest forsycja. Niektóre odmiany kwitną już pod koniec marca, podczas gdy inne ponad miesiąc później.

Japończycy piszą wiersze i układają piosenki o kwitnącej wiśni. Nic dziwnego, bo w maju kwitnące drzewka wiśniowe to przepiękny widok. Skromniejsze kwiaty, ale za to o słodszym zapachu, mają kwiaty jabłoni. To jednak drzewka owocowe, które w maju kwitną, ale nie są uprawiane głównie dla kwiatów. Choć zdarzają się odmiany wiśni, które owocują symbolicznie, ale mają za to wyjątkowo duże kwiaty. Ciekawa jest też odmiana jabłoni „rajskie jabłuszka”, która w maju pokrywa się fuksją.

Wciąż popularna jest też kalina. Jej białe kwiaty uzupełniają bukiety, ale dobrze wyglądają też w ogrodzie jako ozdoba krzewów. Jak widać, istnieje całkiem sporo łatwych w uprawie krzewów i drzewek ozdobnych, które kwitną w maju. Warto podjąć wyzwanie, by cieszyć się kwietnym ogrodem u progu lata.

Komentarze