Co siać w sierpniu? - Co siejemy na działce w sierpniu?

Co siać w sierpniu? - Co siejemy na działce w sierpniu? Co siejemy w sierpniu? - fot. freepik.com

Lato to czas spokoju i odpoczynku, ale również prac, których w ogrodzie z pewnością nie jest mało. Sierpień to ostatni moment na siew wszelkiego rodzaju warzyw.  Jakie warzywa należy siać w sierpniu? Oto lista 4, które jeżeli jeszcze nie zostały przez Ciebie posadzone to z pewnością powinny zostać jak najszybciej. Co siać w sierpniu? 

Cebula  - Świetnym pomysłem okazuje się posadzenie cebuli. Jednak warto mieć na uwadze, że nie wszystkie jej odmiany się do tego nadają. Rodzajów jest wiele, najbardziej popularne to: Corona, Hilton, Rawska, a także Bila. Sierpniowy siew może spowodować, że pierwsze plony będziemy mogli zbierać już początkiem wiosny.

Rukola - Miłośnicy Rukoli mogą zdecydować się na jej posadzenie przez cały sierpień. Sadzenie tego warzywa nie powinno być jednorazowe, a wręcz przeciwnie najlepiej byłoby posadzić je w odstępach kilku dni. Warto mieć na uwadze, że Rukola należy do najszybciej plonujących warzyw więc idealnie byłoby gdyby zbiór być ciągły i systematyczny.

Co siać w sierpniu? - fot. freepik.com

 

Rzodkiewka  - W przypadku Rzodkiewki jest podobnie jak w przypadku Cebuli. Może być sadzona cały sierpień jednak istotne jest, aby zasiany został odpowiedni rodzaj. W przypadku tego warzywa plon zazwyczaj jest dużo bardziej udany w momencie gdy jest zasiany w miesiącu jesiennym, niż wiosennym.

Szpinak - Szpinak zasiany w sierpniu rośnie tak samo intensywnie jak gdyby był zasiany w miesiącu wiosennym. Promienie słoneczne, które z pewnością nie są już tak mocne jak w pierwszych miesiącach lata dobrze wpływają na wzrost Szpinaku. Pierwsze plony tego warzywa będziemy mogli zebrać już w połowie września.

Komentarze