Co można siać w lipcu? - Co można sadzić w lipcu?

Co można siać w lipcu? - Co można sadzić w lipcu? Co można siać w lipcu? - Co można sadzić w lipcu?

Lipiec to jeden z najbardziej ciepłych miesięcy w roku. Czas ten zdecydowanie sprzyja niektórym warzywom, a także rośliną. Bardzo często bywa deszczowy co z pewnością sprzyja nawadnianiu podłoża. Jakie siać, sadzić w lipcu? Oto lista kilku najbardziej powszechnych roślin, warzyw, które z pewnością odnajdą się w Twoim ogrodzie lipcem. Co można siać w lipcu? 

Fasolka szparagowa- Fasolka szparagowa jak się okazuje jest jednym z najchętniej uprawianych warzyw. Zasianie fasolki szparagowej w lipcu może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeżeli zasiejemy ją już na samym początku miesiąca to podana do obiadu w naszym domu może być już w sierpniu.  Warzywo to posiada wiele składników, które dobrze byłby uwzględnić w codziennej diecie. Zawartość białka, błonnika, witaminy B oraz soli mineralnych czyni tą roślinę bardzo wartościową.

Co mozna siać w lipcu? - fot. freepik.com

Ogórki - Do mniej więcej połowy lipca można jeszcze bez obaw posadzić ukochane ogórki. Warto jednak mieć tutaj na uwadze, że nie można niestety zasadzić tak późno każdej odmiany. Najczęściej w lipcu sadzone są ogórki, które tylko i wyłącznie przeznaczone są do kiszenia.

Sałata - Sałata masłowa to przykład warzywa, który świetnie poradzi sobie w okresie letnim. Wysoka temperatura i długie dni są przez ten rodzaj sałaty lubiane. Specyfika warunków atmosferycznych w miesiącach letnich nie jest dla niej specjalnym wyzwaniem.

Bratki, goździki - Jak się okazuje lipiec to nie tylko ostatni dzwonek do wysiewania warzyw, ale również kwiatów. Wszelkiego rodzaju bratki, goździki czy też stokrotki zasiane początkiem lipca będą cieszyć nasze oczy, aż do późnej jesieni.

Buraki - Początkiem lipca pod warunkiem, że gleba będzie wystarczająco wilgotna można zasiać również buraka czerwonego. To popularne warzywo posiada wiele witamin i substancji mineralnych.

Co mozna siać w lipcu? - fot. freepik.com

Komentarze