Co kwitnie we wrześniu? - Jakie kwiaty kwitną we wrześniu?

Co kwitnie we wrześniu? - Jakie kwiaty kwitną we wrześniu? Co kwitnie we wrześniu? - fot. freepik.com

Wrzesień to zazwyczaj miesiąc, który kojarzy nam się z chłodnymi wieczorami i leżącymi na chodnikach kasztanami. Chłodne powietrze daje się we znaki coraz bardziej, a promienie słoneczne pojawiają się zazwyczaj coraz rzadziej. Jednak nasz ogród w dalszym ciągu wymaga pielęgnacji, może nawet odrobinę większej. Co kwitnie we wrześniu? Jakie kwiaty ozdobią nasz ogród i sprawią, że poczujemy się wyjątkowo w naszym ogrodzie każdego wieczoru? Co kwitnie we wrześniu? Oto 4 z nich.

Wrzosy - Wrzosy to prawdziwe królowe jesieni. Swój rozkwit zaczynają mniej więcej w sierpniu i cieszą nasze oko całą jesień. Kolor wrzosów obiega w fiolet róż i czerwień, prawdziwe kolory jesieni. Większość rodzajów różni się właśnie kolorem bądź wysokością. Wrzosy uwielbiają podłoże suche i preferują stanowiska słoneczne.

Co kwitnie we wrześniu? - fot. freepik.com

 

Astry - Jeżeli jesteś początkowym ogrodnikiem i nigdy dotychczas nie miałaś do czynienia z roślinami to koniecznie zdecyduj się na Astry. Będą one naprawdę idealne dla Ciebie i z pewnością ozdobią Twój ogród. Wzrost byliny będzie dużo szybszy w momencie gdy zapewnimy mu stanowisko słoneczne i lekko kwaśną glebe.

Dalie - Piękne kwiaty występujące w wielu kolorach, zarówno czerwieni, żółci jak i fiolecie. Dalie najlepiej zasadzić późną wiosną. Dzięki temu pierwsze kwiaty będziemy mogli podziwiać już mniej więcej w lipcu. Dzięki wilgotnej glebie i słonecznemu miejscu będziemy mogli podziwiać je w naszym ogrodzie, aż do późnej jesieni.

Chryzantemy - Różno kolorowe kwiaty z rodziny astrowatych, które nie tylko pięknie prezentują się w naszych ogrodach, ale również na grobach naszych bliskich. Ich najważniejszą i kluczową cechą jest odporność na mróz.

Komentarze