Co kwitnie w sierpniu?

Co kwitnie w sierpniu? Co kwitnie w sierpniu?

Sierpień to jeden z miesięcy letnich w którym spędzamy jak najwięcej czasu. Chwile odpoczynku z filiżanką kawy w naszym ogrodzie czasami są dla nas prawdziwym wybawieniem. Uroku w naszym azylu zdecydowanie dodają kwiaty, które zasadzone kilka miesięcy wcześniej przypadną do gustu nie jednemu. Co kwitnie w sierpniu? Jakie kwiaty musimy zsadzić wcześniej, aby latem cieszyły nasze oko? Oto lista 5 najbardziej popularnych kwiatów, które powinny zagościć w naszym ogrodzie. Co kwitnie w sierpniu? 

Cynia wytworna  - Kwiat ten jest rośliną jednoroczną, lubiącą miejsca słoneczne. Zazwyczaj wykorzystywana jest do różnego rodzaju kompozycji kwiatowych. Kolorów jest sporo jednak do najbardziej powszechnych należy biały, fioletowy, pomarańczowy bądź czerwony.

Co kwitnie w sierpniu? - fot. freepik.com

 

Dziwaczek jalapa  - Kwiat ten jest rośliną jednoroczną osiągającą wysokość mniej więcej 60cm. Dziwaczek jalapa zazwyczaj pełni role mocno rozkrzewionej byliny. Mniej więcej kwitnie, aż do końca września i przybiera barwę białą, żółtą bądź różową. Kwiaty te bardzo często występują również w dwu kolorze.

Co kwitnie w sierpniu? - fot. freepik.com

 

Nagietek lekarski - Roślina jednoroczna, która należy do rodziny astrowatych. Kwiat Nagietka zazwyczaj przyjmuje kolor pomarańczowy i żółty. Wyróżniająca cechą kwiatu jest ich mała odporność na temperaturę. Zazwyczaj kwiaty Nagietka podczas deszczu bądź zmroku zamykają się i otwierają dopiero ponownie po wschodzie słońca.

Groszek pachnący  - Jednoroczna roślina z rodziny bobowatych. Zazwyczaj osiąga długość do 200cm. Pięknie pachnące kwiaty przybierają barwę białą, żółtą, bądź niebieską. Groszek pachnący kwitnie zazwyczaj przez całe lato od czerwca do sierpnia. Roślina ta najlepiej czuje się w miejsca mocno nasłonecznionych.

Lwia paszcza  - Lwia paszcza to również roślina jednoroczna. Osiąga wysokość około 70cm i kwitnie zazwyczaj, aż do końca września. Roślina ta nie ma zbyt wielu wymogów, lubi zarówno wilgoć jak i stanowisko słoneczne.

Co kwitnie w sierpniu? - fot. freepik.com

Komentarze