Ciekawe rośliny do ogrodu - Rarytasy ogrodowe

Ciekawe rośliny do ogrodu - Rarytasy ogrodowe Ciekawe rośliny do ogrodu - Rarytasy ogrodowe

Z pewnością każda z nas marzy o ogrodzie jak z bajki. Jednak nie zawsze udaje nam się dobrać rośliny które wpasowałby się w nasz ogród tak jakbyśmy tego chciały. Rozsądnym pomysłem staje się tutaj porada, która z reguły daje spore efekty. Jakie rośliny przyprawią Twój ogród o jeszcze większy urok? Oto 4 z nich.

Magnolia drzewista

Magnolia drzewista to wyjątkowo piękne, rozłożyste drzewo, którego wysokość sięga aż do 35 metrów. Zazwyczaj sadzone są w parkach, warto pamiętać też, że uwielbiają słońce i glebę wilgotną.

Niebieski mak

Nieziemsko piękny niebieski mak potrafi zachwycić niemal każdego. Z reguły nie należy on do roślin wysokich, ponieważ osiąga 150cm i mniej. Jednak urok jaki tkwi w tym maku jest nie do opisania, zwłaszcza jeśli chodzi o rodzaj kwiatu jaki posiada. Niebieskie płatki mimo, że podobne do tych polnych, czerwonych zupełnie inaczej się prezentują.

Konwalia Rose

Śliczna, kwiecista Konwalia Rose to rodzaj byliny, której zapach unosi się w naszym ogrodzie w okresie wiosenno – letnim, ponieważ zazwyczaj jest to okres od maja do czerwca. Jej rzadko spotykany kolor kwiatu, róż oczaruje nie jednego gościa w naszym ogrodzie. 

Róża na pniu

Różna na pniu to kwiat, który coraz częściej spotykamy w ogrodach. Zazwyczaj są to małe, zgrabne drzewka, które przybierają kształt kuli z małymi, gęsto występującymi różyczkami. Ten rodzaj róży świetnie sprawdza się zarówno w ogrodzie

Komentarze