Białe kwiaty kwitnące w maju. - Co kwitnie w maju?

Białe kwiaty kwitnące w maju. - Co kwitnie w maju? Białe kwiaty kwitnące w maju. - Co kwitnie w maju?

Czy wiesz, że swój ogród możesz zaplanować również kolorystycznie? Jeśli chcesz, by kwiaty konkretnych kolorów kwitły po kolei, musisz wiedzieć, które białe kwiaty kwitną w maju, a które w pozostałych miesiącach.

Jeśli chodzi o krzewy i drzewa ozdobne, to maj jest czasem kasztanowców. Ich białe, charakterystyczne wiechy mają ciekawy zapach, choć nie są powszechnie zbierane jako kwiaty. Co innego kalina i „startujący” czasem pod koniec maja jaśmin – to zjawiskowe białe kwiaty kwitnące w maju. Oczywiście nie można zapomnieć o lilaku, czyli bzie. Większość kiści kwiatów będzie liliowa, ale niektóre są białe.

W maju w ogrodach można spotkać też azalię, pigwę i różanecznik. Nie da się zapomnieć oczywiście również o białych kwiatach jabłoni. Coraz częściej są doceniane za naturalne piękno i słodki aromat. W niskich partiach poszycia w maju można się spodziewać biało-żółtych stokrotek i koniczyn, a także krwawników. To białe kwiaty łąkowe kwitnące w maju. A co z tymi ogrodowymi? Warto wymienić zawilec, czosnek ozdobny i żylistek wysmukły, które też wydają wówczas kwiaty. Dzięki nim można łatwo stworzyć naprawdę efektowną oprawę ogrodu.

Komentarze