Europejski przewoźnik na skraju bankructwa. Zamyka część spółek

Europejski przewoźnik na skraju bankructwa. Zamyka część spółek Europejski przewoźnik na skraju bankructwa. Zamyka część spółek

W dniu dzisiejszym cztery filie taniego, norweskiego przewoźnika Norwegian złożyły w sądzie wnioski o bankructwo. Są to filie z siedzibą w Szwecji oraz Daniii zatrudniają ponad 4700 członków personelu pokładowego - pilotów oraz stewardess: 

  • Norwegian Pilot Services Sweden AB
  • Norwegian Pilot Services Denmark ApS
  • Norwegian Cabin Services Denmark ApS
  • Norwegian Air Resources Denmark LH ApS

Przewoźnik od kilku miesięcy boryka się z problemami płynności finansowej, obecne działania związane są z mocną redukcją kosztów. Przychody linii lotniczej staneły z powodu wirusa, firma musi podjąć więc działania ratunkowe. 

Sam przewoźnik na swojej stronie umieścił wypowiedź prezesa odnoszącego się do obecnej sytuacji:  „Wpływ koronawirusa na przemysł lotniczy jest bezprecedensowy. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby uniknąć podjęcia ostatecznej decyzji i poprosiliśmy o dostęp do wsparcia rządowego zarówno w Szwecji, jak i Danii ”,„Nasi piloci i personel pokładowy są trzonem naszej działalności i wykonali fantastyczną robotę od wielu lat. To bolesne, że nasze szwedzckie i duńskie filie pilotów i personelu pokładowego są teraz zmuszone do zgłoszenia bankructwa i bardzo mi przykro z powodu konsekwencji, jakie będzie to miało dla naszych kolegów. Pracujemy przez całą dobę, aby przezwyciężyć ten kryzys i powrócić jako silniejszy Norwegian". 

Jak widać po słowach prezesa, firma mocno walczy, aby utrzymać się na rynku i przetrwać jakże cięzki czas dla branży lotniczej. 

Linie lotnicze Norwegian, to podmiot zatrudniający ponad 10 000 osób na całym świecie, główną bazą przewoźnika są porty lotnicze w Norwegii. Jego flota składa się z ponad 140 samolotów Boeing 737 oraz Boeing 787. Z Polski linia lata z lotnisk w Krakowie, Warszawie, Szczecinie oraz Gdańsku. 

fot. wikipedia Dmitriy Pichugin

Komentarze