Czy warto zrobić sobie tatuaż z henny?

Czy warto zrobić sobie tatuaż z henny? Czy warto zrobić sobie tatuaż z henny?

Tatuaże towarzyszą ludzkości od wieków – to bardzo popularny w wielu kulturach sposób ozdabiania ciała. Wśród ludów pierwotnych był bardzo ceniony – świadczył o odwadze i nie każdy mógł sobie na niego pozwolić. W starożytności niektóre ludy tatuowały niewolników, a inne wysoko urodzonych arystokratów. Jeśli chodzi o czasy nowożytne, przez długi okres tatuaże kojarzyły się z więźniami czy gangami – teraz jednak są bardzo popularne u wszystkich i wiele młodych osób marzy, żeby je sobie wykonać! Niektórzy z nich trochę się jednak obawiają, gdyż trwałe tatuaże to decyzja na całe życie. Ale istnieją tatuaże czasowe – z henny! I wiele osób uważa, że warto je sobie zrobić – dlaczego? 

1.Tatuaż bardzo szybko zniknie!

Trwałe tatuaże wykonywane są w zasadzie raz na całe życie! Można je nieco modyfikować, odnawiać i w sumie można też usuwać przy pomocy lasera, jednak jest to zabieg kosztowny i raczej bolesny. Są i inne metody, jednak posiadają mniejszą skuteczność. Tatuaż z henny schodzi ze skóry do 3 tygodni od aplikacji – decyzję o nim o wiele łatwiej więc podjąć!

2. Co chwilę nowy wzór!

Argumentem osób, które obawiają się trwałego tatuażu jest zwykle zmiana zdania – czy za jakiś czas dany wzór się nie znudzi, nie spowszednieje? Istnieje taka możliwość – zwłaszcza jeśli ktoś lubi zmiany! Właśnie dlatego wiele osób zaczyna od jednego tatuażu i po pewnym czasie dochodzą do niego kolejne. Kto jednak woli zmieniać jeden, zamiast tatuować kolejne partie ciała, powinien pomyśleć raczej o tatuażach z henny!

3. Tatuaż można wykonać samodzielnie!

W przypadku trwałych tatuaży koniecznie trzeba się udać do profesjonalisty – i wybrać taki zakład, by mieć pewność, że niczym się nie zarazimy. Jeśli zaś chodzi o tatuaże z henny, możemy je wykonać nawet sami – we własnym domu! Do wyboru są tatuaże zawierające barwniki syntetyczne oraz naturalne. Lepiej wybierać te drugie, ponieważ są bezpieczniejsze dla zdrowia (mogą je stosować również alergicy). Hennę można kupić na przykład w sklepach indyjskich, albo w internecie. Można ją nałożyć czymkolwiek – oczywiście, bez użycia igły!

Komentarze