Jakie buty do czerwonej sukienki? Jaki obcas i kolor butów?

Jakie buty do czerwonej sukienki? Jaki obcas i kolor butów? Jakie buty do czerwonej sukienki? Jaki obcas i kolor butów?

Buty są takim elementem garderoby, który dopełnia kreację, nadaje jej odpowiedniego wyglądu oraz pięknie uwydatnia i podkreśla nogi. Obuwie powinno być dobierane w taki sposób, by było nie tylko wygodne (tutaj zaleca się kupowanie obuwia ze skórzanym środkiem), lecz także by wyglądało lekko i perfekcyjnie na stopie. Jakie więc buty wybrać do czerwonej sukienki? Oto nasze propozycje.

Kolor jest ważny

Wybór obuwia stanowi tzw. kropkę nad „i”, inaczej rzecz ujmując jest dopełnieniem całej kreacji i podkreśleniem sylwetki. Kolorami preferowanymi do czerwonej sukienki są takie barwy jak: czerń, złoto, brąz, beż, alabaster, kolor atramentowy, błękit pruski, bordo, burgund, kolor brunatny, błękit Turnbulla, kawowy, kobaltowy, kasztanowy czy też malachitowy. Wszystkie wyżej wymienione kolory doskonale podkreślą nam czerwień sukienki i spowodują pewne urozmaicenie kreacji.

Wysokość ma znaczenie

Dobierając wysokość obcasa musimy mieć na uwadze kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim, jeżeli wychodzimy gdzieś z parterem, nie możemy być wyższe od niego, należy wtedy do czerwonej sukienki dobrać obuwie o niższej wysokości ok. 5cm. Po drugie obcas powinien mieć taką wysokość, by można było w nim swobodnie chodzić oraz byśmy nie czuły się jak na przysłowiowych szczudłach. Przeciętną wysokością obcasa jest zazwyczaj 8 - 10cm, są jednak kobiety, które preferują znacznie wyższe buty. Kolejną kwestią, która ściśle wiąże się z doborem wysokości, jest długość sukienki. Jeżeli planujemy założyć długą sukienkę na wieczór, wysokość obcasa musi być tak dopasowana, by sukienka nie była ani za długa ani za krótka. Warto więc wtedy, jeżeli istnieje taka potrzeba, całkowicie zrezygnować z wysokich butów, by prezentowana kreacja wyglądała jak należy. Najlepiej pasującymi bytami do czerwonej sukienki są pantofelki, czółenka oraz sandałki na obcasie.

Pomocne triki

Jeżeli nie jesteś fankom noszenia wysokiego obuwia, wydaje Ci się ono niewygodne a co za tym idzie stronisz od wychodzenia w nim na miasto, koniecznie zapoznaj się z listą prostych trików, które odczarują złe spojrzenie na wysokie buty. Po pierwsze należy sprawdzić, czy wykończenie buta w środku jest wykonanie ze skóry, dzięki temu możesz uniknąć otarć, odcisków i bolących stóp. Kolejnym trikiem, jest spryskanie butów od środka lakierem do włosów, dzięki temu stopa będzie się w nich dobrze układać. Następną naszą radą jest zakup w sklepie obuwniczym specjalnych zapiętek, najlepiej skórzanych, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnych otarć w obrębie ścięgna Achillesa. Kolejnym przydatnym trikiem, jest ówczesne rozbicie obuwia, poprzez wypełnienie go workiem z wodą i zamrożenie, dzięki temu but rozbije się i nie będzie nas uwierał. Pamiętaj jednak, że woda w worku powinna całkowicie i równomiernie wypełnić buta od środka, a worek musi być szczelny.

Komentarze