Co mężczyźni myślą o kobietach z tatuażem?

Co mężczyźni myślą o kobietach z tatuażem? Co mężczyźni myślą o kobietach z tatuażem?

Nie bez powodu utarło się, że mężczyźni są wzrokowcami. Faktycznie, swoje potencjalne partnerki wybieramy przede wszystkim zwracając na pierwszym miejscu uwagę na wygląd. Z tego względu obserwacji poddajemy też ewentualne modyfikacje na ciele, choćby takie, jak rozmaite tatuaże. 

Wciąż trwa spór odnośnie tego, czy tatuaże u kobiet faktycznie się nam podobają. Prócz stereotypowego myślenia czy wyników badań warto bowiem zwrócić też uwagę na to, że męskie charaktery są różne. To, co jednemu przypadnie do gustu, dla drugiego może być… nieatrakcyjne. Sprawdźmy jednak, co na to wyniki badań naukowych.

Tatuaż? Tak, ale…

Tatuaże generalnie są mile widziane u kobiet pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim mężczyznom nie przypadają do gustu zazwyczaj tatuaże bardzo wyzywające czy umieszczone w dwuznacznych miejscach. W przypadku kobiet, które pokazują całemu światu tatuaż zrobiony nisko na pośladku – męskie zainteresowanie ogranicza się tylko do kilku przyjemnych chwil. O wiele ciekawsze będą tatuaże częściowo ukryte, delikatne, mające podwójne znaczenie czy po prostu umieszczone w takim ciele, że widoczne dla nielicznych szczęśliwców. Tatuaż, aby się podobać, musi mieć bowiem sens.

Na dłużej czy krócej?

Wielu mężczyzn kojarzy kobiety z tatuażami bardzo stereotypowo, głównie przez pryzmat łatwości poddawania się podrywowi. Badania naukowe jasno pokazują, że kobieta z widocznym tatuażem przez większość płci męskiej będzie uznana za łatwiejszą do zdobycia, ale też wartą mniejszego zachodu i mniej odpowiednią na długoletnią partnerkę. Z kolei tatuaż ukryty i odkryty przez mężczyznę przypadkiem na kobiecym ciele – zwłaszcza podczas intymnych chwil – doda związkowi pikanterii i na pewno pobudzi wyobraźnię w pozytywny sposób.

Komentarze