Jakie cechy charakteru lubią mężczyźni? Atrakcyjne cechy charakteru kobiety

Jakie cechy charakteru lubią mężczyźni? Atrakcyjne cechy charakteru kobiety Jakie cechy charakteru lubią mężczyźni? Atrakcyjne cechy charakteru kobiety

Piękna, mądra i dobra – to ideał niejednego mężczyzny. A konkretnie? Istnieją bardziej szczegółowe cechy, które również mogą być ważne, gdy przychodzi do wyboru życiowej partnerki.

Atrakcyjne cechy okiem mężczyzn

Z badań wynika, że mężczyznom najbardziej zależy na tym, by kobieta była wesoła i wyluzowana. Nie chcą na randce czuć się jak na przesłuchaniu ani sprawdzianie. Wolą, gdy rozmowa toczy się naturalnie, a dziewczyna śmieje się z ich żartów.

Warto zwracać też uwagę na prozaiczne czynniki. Dobrze, by partnerka była miła i dobra, niezależnie, czy ma zostać żoną, czy tylko bohaterką przelotnego romansu.

Jakie są najbardziej atrakcyjne cechy kobiet?

Bardzo pozytywną cechą jest brak zazdrości i rywalizacji pomiędzy mężczyzną a kobietą. Dobrze, by partnerka umiała wspierać męża w dążeniu do celu i kibicowała mu. Natomiast rzeczą, o której rzadko myślą panowie, są cele kobiety. Jeśli je ma, będzie miała również wysokie poczucie własnej wartości i własne zainteresowania. Bez tego może okazać się mimozą, która obsesyjnie śledzi życie swojego partnera.

Dlatego jeśli kobieta nie jest pewna swoich możliwości czy nie ma pasji, warto je w niej wspierać, tak by związek nie był dla niej całym światem. Niektórzy panowie boją się tego, uważając, że zbyt aktywna i pewna siebie osoba znajdzie kogoś innego. Jeśli istnieją takie obawy, lepiej popracować jednak nad własną atrakcyjnością w oczach kobiet, zamiast wstrzymywać swoją partnerkę w rozwoju.

Czego warto szukać w partnerce

Niektóre cechy mężczyźni uważają za atrakcyjne, choć nie dają gwarancji sukcesu związku. Tak jest z otwartością na przygody czy nieposkromionym charakterem, które mogą uwodzić, ale niekoniecznie będą dobrym znakiem na wspólne życie. Mężczyźni, którzy zastanawiają się, jaka powinna być żona, niech szukają raczej kobiet szczerych i empatycznych. Być może nie zawsze usłyszą od nich to, co by chcieli, ale z pewnością w razie problemów w związku parze łatwo będzie się dogadać i rozwiązać problem.

Na koniec warto pamiętać o tym, jak bardzo zmieniają się ludzkie charaktery podczas życia. Pewnych cech partnerki nie da się zmienić, ale inne pojawiają się często z czasem. Troskliwość, oddanie rodzinie czy instynkt macierzyński to takie cechy, które ma rzadko która osiemnastolatka, ale już dziesięć lat później kobieta w związku może zacząć skłaniać się ku założeniu rodziny. Dlatego ważną cechą, którą powinien mieć zarówno partner, jak i partnerka, jest gotowość na zmiany własnego i cudzego charakteru. Trudno oczekiwać, by po kilkunastu latach razem partner był niezmieniony.

Komentarze