Jak zakończyć romans emocjonalny?

Jak zakończyć romans emocjonalny? Jak zakończyć romans emocjonalny? - fot. freepik.com

Zakończenie romansu emocjonalnego to coś o wiele bardziej skomplikowanego, niż rezygnacja ze zwykłej zdrady. Tam wystarczy nie iść już więcej z kimś do łóżka. A tu? Jak zakończyć romans emocjonalny? 

​Co to jest romans emocjonalny?

Można nazwać go niespełnioną, czasem platoniczną miłością. Pozostając w związku z jedną osobą, emocjonalnie jesteś związany z drugą. Wszystko tak, jak przy tradycyjnej zdradzie, z tym że ze sobą nie sypiacie. Możesz z taką osobą wymieniać cały dzień wiadomości lub spotykać się z nią w każdej wolnej chwili, mimo że teoretycznie masz już partnera.

 

Jak zakończyć romans emocjonalny? - fot. freepik.com

​Kończenie romansu emocjonalnego

Z tego powodu kończenie takiego romansu może być trudne. Przede wszystkim wymaga dużej uczciwości. To z kolei o tyle skomplikowane, że osoby tkwiące w takim romansie często wcześniej długo powtarzały sobie, że „przecież nie sypiają z kimś innym, więc do zdrady nie dochodzi”. Nie są więc do końca uczciwi, bo emocjonalnie byli w tym czasie zaangażowani. Jak więc zakończyć romans emocjonalny?

W warstwie zewnętrznej będzie to proste: nie chodzić we „wspólne” miejsca, nie dzwonić, nie odpisywać na wiadomości. Warto uprzedzić niedoszłego partnera, by nie szukał gdzie indziej problemu i zaakceptował, że to już koniec. W przypadku znajomości na dużą odległość (np. przez internet) czasem wystarczy wylogować się z portalu randkowego lub zablokować kontakt. Kończenie romansu emocjonalnego musi jednak odbyć się również na poziomie wewnętrznym. Chodzi o to, by mimo zerwania kontaktu nie rozmyślać o tej osobie. Pomocne może być skupienie uwagi na czymś innym: hobby, rodzinie, duchowości, by nie rozmyślać o potencjalnej miłości życia i tym samym przestać już oddalać się od swojego właściwego partnera.

Komentarze