Czym jest romans dla mężczyzny?

Czym jest romans dla mężczyzny? Czym jest romans dla mężczyzny? - fot. freepik.com

Stereotyp mówi, że romans dla kobiety to brama do kolejnej miłości, podczas gdy panowie traktują go czysto instrumentalnie. Czym w rzeczywistości jest romans dla mężczyzny?

​Czym jest romans dla mężczyzny?

Nie da się oczywiście jednoznacznie stwierdzić, co „wszyscy” panowie myślą o romansach i jak je traktują. Faktycznie statystycznie to im bardziej zależy na ilości, a nie jakości relacji seksualnych. Stąd znacznie częściej zdarza się na przykład, że to mężczyźni płacą za seks. Są więc panowie cyniczni, którym chodzi tylko o to i z radością skorzystają z towarzystwa kobiety, która zgodzi się na ukradkowe spotkania bez żadnych zobowiązań.

Po czym poznać takiego pana? Wbrew pozorom nie po słowach. Może on nawet prześcigać innych w wyznaniach i deklaracjach. Na pewno bogata historia romansów powinna dać do myślenia. Poza tym warto oceniać czyny. Jeśli mężczyzna tkwi w romansie i nie kończy swojego poprzedniego związku, jest zainteresowany tylko łóżkową stroną romansu, to raczej nie traktuje go poważnie.

Czym jest romans dla mężczyzny? - fot. freepik.com


​Czym jeszcze może być romans dla mężczyzny?

Oczywiście to tylko część męskich zachowań. Zdarzały się szczęśliwe związki, które teoretycznie powstały na bazie rozpadającego się małżeństwa lub nieszczęśliwego narzeczeństwa. Dla niektórych mężczyzn romans jest potwierdzeniem męskości. Dla innych początkiem nowego rozdziału w życiu. Niektórzy wchodzą w niego śmiało i bez oporów, a innym towarzyszą ciągłe wyrzuty sumienia. Jak widać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, czym jest romans dla mężczyzny.

Komentarze