Czy można zapisać się na studia w październiku?

Czy można zapisać się na studia w październiku? Czy można zapisać się na studia w październiku? - freepik.com

Dodatkowy nabór na uczelnie w momencie gdy większość z nich zamyka już swoje rekrutacje pomimo wszelkich niedogodności jak wiadomo wciąż jest możliwy. Jak wiadomo jest to duża szansa dla osób, które nie zdały matury w pierwszym terminie i poprawiały ją w drugim. Czy można zapisać się na studia w październiku? Odpowiedź na pytanie jak i kiedy należy to zrobić dla wszystkich zainteresowanych znajduje się poniżej.

Pomimo tego, że dodatkowe nabory wciąż są tak bardzo negatywnie postrzegane przez większość uczelni niektóre wciąż się na nie decydują. Do najpopularniejszych kierunków należy między innymi biologia, która w dużej mierze kojarzona jest z rosnącą liczbą bezrobotnych magistrów. Jednak nie tylko ona, ponieważ tak samo w ostatnich latach zostało postrzegane kulturoznawstwo czy też historia i archeologia.  

Czy można zapisać się na studia w październiku - fot. freepik.com

 

Rekrutując na drugi etap możesz być pewien, że miejsce na które złożyłeś papiery z pewnością zostanie Ci przyznane. Drugi nabór zazwyczaj powstaje tylko i wyłącznie dlatego, że wolnych miejsc na danym kierunku jest jeszcze sporo. Dlatego też jeżeli nie rekrutowałeś w pierwszym terminie, ponieważ nie zdałeś matury bądź nie podjąłeś decyzji odnośnie kierunku rekrutuj w drugim. Zapisy na studia w październiku -  najważeniejsze to, aby nie tracić wiary i przede wszystkim nie skazywać całego roku akademickiego na starty. Podejmij świadomą decyzje, zorientuj się jak wygląda rekrutacja na uczelnie, która Cię interesuje i aplikuj.

Rok w życiu młodego człowieka to bardzo dużo, a zdobywanie wykształcenia w dzisiejszych czasach jest wciąż bardzo istotne. Pamiętaj jednak, aby nie przeoczyć drugiego terminu i najlepiej w momencie zakończenia wakacji złożyć wszelkie niezbędne dokumenty. Większość dodatkowych naborów odbywa się na przełomie września/ października. Nie bądź obojętny na swoje wykształcenie i podążaj za marzeniami!

Komentarze