Co najbardziej pociąga mężczyzn w kobietach? Idealne cechy partnerki

Co najbardziej pociąga mężczyzn w kobietach? Idealne cechy partnerki Co najbardziej pociąga mężczyzn w kobietach? Idealne cechy partnerki

Jedni wolą wejść w jakikolwiek związek i dostosować się do cech partnerki. Inni latami szukają nieskutecznie kobiety idealnej, bo lista ich wymagań jest długa. Co najbardziej pociąga mężczyzn w kobietach i jakie powinny być idealne cechy potencjalnej partnerki?

Co najbardziej pociąga mężczyzn w kobietach?

Na szczycie listy cech, jakie powinna mieć przyszła żona, jest poczucie humoru. Mężczyźni lubią, gdy dziewczyna śmieje się z ich żartów, bo buduje to poczucie ich wartości. Poza tym panów pociąga też pewna doza szaleństwa, która pozwala zachować się niezgodnie z tym, co sobie wyobrażają o kobiecie. Choć nieodbieranie telefonu czy zmiana planów mogą być irytujące, w rzeczywistości taka nieprzewidywalność partnerki też potrafi podsycać emocje. Gdy mężczyzna zawsze wie, gdzie jest i co robi jego narzeczona, trudno zachować ten sam poziom zainteresowania nią.

Nie ma natomiast jednej odpowiedzi na pytanie, czy niezależność pociąga mężczyzn. Niektórzy bardzo cenią, że kobieta ma własne pasje i karierę. Inni tego nie lubią, a najbardziej cieszyliby się, gdyby żona spędzała czas tylko z nimi.

Jakie cechy powinna mieć partnerka idealna?

Powyższe cechy to te, które panowie uważają za najważniejsze. Jednak niekoniecznie są to faktycznie najważniejsze cechy, jakie powinna mieć żona. Wśród tych zdecydowanie na pierwszym miejscu powinna być dobroć. Inaczej trudno zażegnywać codzienne konflikty, nie mówiąc o większych problemach. Poza tym z dobrocią często łączy się troskliwość i opiekuńczość.

Drugą ważną cechą jest szczerość. Niekoniecznie chodzi o to, by dziewczyna mówiła chłopakowi wszystko, choć brak sekretów też może być dobry dla związku. Rzecz raczej w otwartości na uczciwy dialog. Szczerość pozwala rozładowywać napięcia i dogadywać się w drobnych i dużych sprawach. A to właśnie przez brak porozumienia pojawiają się ciche dni i konflikty w związku, które z czasem kończą się rozwodem.

Czy da się zmienić charakter żony?

Na koniec dobra wiadomość dla mężczyzn: charakter zmienia się z czasem. Dotyczy to nie tylko usposobienia partnerki, ale też partnera. Cechy, które nie były dla niego istotne dziś, za dziesięć lat mogą być kluczowe. Zdarza się też, że przywary przestają przeszkadzać, a nawet zamieniają się w zalety. Dlatego niekoniecznie brak określonych cech u płci przeciwnej powinien przekreślać związek. Zdarza się, że narodziny dzieci czy ślub prowokują zmiany stylu życia czy wywołują przemyślenia, które w efekcie prowadzą do diametralnej zmiany charakteru. Można zmienić też pewne zachowania partnerki, mówiąc jej wprost, że stanowią problem. Nie można jednak dowolnie kształtować charakteru kobiety, a nawet gdyby się dało, taka władza w rękach mężczyzny i chwiejność charakteru jego partnerki nie byłyby dobrym prognostykiem dla związku.

Komentarze