Co można robić z chłopakiem w domu?

Co można robić z chłopakiem w domu? Co można robić z chłopakiem w domu?

Wiele osób zostało ostatnio zmuszonych do zostania w domu. Niektóre pary są teraz skazane na swoje towarzystwo przez 24 godziny na dobę. Po pierwszej euforii związanej z możliwością czytania do woli czy grania w planszówki, sporo dziewczyn zadaje sobie pytanie: co można robić z chłopakiem w domu, gdy np. choroba zmusza nas do izolacji?

Gry planszowe i nie tylko

Od dawna nie macie czasu zagrać wspólnie w grę? Teraz możecie robić to do woli! Wprawdzie większość planszówek wymaga więcej niż dwóch osób, ale możecie zagrać przeciwko sobie w Heroes of Might and Magic III czy Age of Empires II.

Inna wspólna aktywność, na którą rzadko jest czas na co dzień, a może cementować związek, to gotowanie. Zróbcie razem coś nowego, jak zupa tajska czy fondue, lub stwórzcie wymarzoną pizzę czy sushi prawie jak z restauracji. Podczas gotowania będziecie musieli działać razem, ale też wykazać się kreatywnością i dyscypliną. To świetny sprawdzian dla związku i sposób na to, by się do siebie zbliżyć. Podczas gotowania każdy jest na ogół zrelaksowany, chętnie opowiada o sobie i słucha drugiej strony.

​​​​​​​Lepsze poznawanie siebie

W codziennym biegu nie ma zazwyczaj czasu na to, by dłużej porozmawiać o swoich potrzebach i pragnieniach. Czas kwarantanny może być wymuszony, ale warto wykorzystać go dla dobra związku!

W tym czasie możecie skupić się na szczerej rozmowie i porozmawiać o tym, co was boli. Niech każdy ma możliwość się wypowiedzieć wiedząc, że druga strona go za to nie skrytykuje. Aby związek zyskał na sile, dobrym pomysłem będzie zagranie w gry, które służą lepszemu poznaniu swojej drugiej połówki. Może to być „Sto pytań”, „Prawda czy wyzwanie” lub dowolna inna gra, w której chodzi o  zadawanie sobie pytań.

Poza grami warto zrobić razem coś, czego nigdy wcześniej nie robiliście. To pozwoli wam sprawdzić się w nowej sytuacji i sprawdzić, jak współpracujecie. Dobrym pomysłem może być namalowanie wspólnie obrazu lub lepienie z masy solnej. Później obraz czy rzeźba będą pamiątkami tych bezcennych wspólnych chwil.

Komentarze