Spokojne psy do mieszkania - Jaka rasa psa do mieszkania?

Spokojne psy do mieszkania - Jaka rasa psa do mieszkania? Spokojne psy do mieszkania - Jaka rasa psa do mieszkania?

Wybór psa zawsze jest ciężką decyzją. Każdy właściciel adoptując, kupując psa chce, aby czuł się u niego jak najlepiej. Bardzo często największy problem podczas wyboru rasy mają osoby, które zamieszkują w bloku i nie mają zbyt dużej przestrzeni. Decydując się na psa w bloku powinniśmy mieć na uwadze kilka prostych aspektów. Ważne jest, aby nie był on zbyt konfliktowy. Pies w bloku powinien być łagodny jak baranek. Jakie psy są najlepsze do mieszkania? Oto 5 najbardziej odpowiednich ras.

York

Niewielki piesek, który z pewnością będzie dobrze czuł się w bloku. Rasa ta wymaga specjalnej uwagi właściciela, uwielbia zabawy i psoty. Dlatego też decydując się na yorka nie zapominaj o tym i poświęcaj mu jak najwięcej czasu.

Jaki pies do mieszkania? - York - fot. freepik.com


Buldog francuski

Rasa ta nie tylko jest bardzo czysta, ale również bardzo inteligentna. Spędzanie czasu na wspólnych zabawach ze swoim właścicielem jest dla niego prawdziwą przyjemnością. Ruch w dużej ilości nie jest przez niego zbyt lubiany.

Cocker Spaniel

Nie wiele większy pies, mniej więcej gdy dorośnie dosięga kolana. Świetnie nadaje się do mieszkania w bloku. Piękny, uroczy, rudawy cocker spaniel jest wyjątkowo łagodnym psem. Rasa ta uwielbia spędzać czas ze swoim właścicielem. Dlatego też decydując się na nią musisz być świadomy, że długie spacer, wędrówki i ciągłe pieszczoty to podstawa.

Maltańczyk

Mały, bardzo żywiołowy pies, który uwielbia spacery. Pomimo swojej żywiołowości jest w stanie zachować spokój i mieszkać w bloku. Dzięki codziennym spacerom maltańczyk poczuje się wykończony, a spędzanie czasu w mieszkaniu nie będzie męczące.

Maltańczyk jako pies do mieszkania - fot. freepik.com 


Chihuahua

Ta bardzo popularna rasa bez problemu poradzi sobie w bloku. Uwielbia pieszczoty, jest prawdziwą maskotką. Rasa ta nie wymaga długich spacerów. Z reguły woli naukę komend, niż długie wędrówki wieczorne.

 

Komentarze