Najmniej wymagające koty - Który kot jest najmniej wymagający?

Najmniej wymagające koty - Który kot jest najmniej wymagający? Najmniej wymagające koty - Który kot jest najmniej wymagający?

Każdy właściciel, który jest zapracowany bądź nie ma zbyt dużej ilości czasu marzy o kocie, który będzie jak najmniej wymagający. Okazuje się, że do najmniej wymagających kotów należą koty, które najmniej chorują. Tak więc, jakie rasy najmniej chorują i są najmniej wymagające? 

Dachowiec  - Kot krótkowłosy to kot który z pewnością nie wymaga tak dużej pielęgnacji jak inne koty długowłose. Z reguły same dbają o swoją pielęgnacje i już od pierwszych dni życia zaczynają rozumieć gdzie jest ich miejsce. Pielęgnacja na siłę zupełnie nie ma tutaj większego sensu. Wystarczy gdy raz na tydzień przeczeszesz jego sierść szczotką.

fot. freepik.com


Sfinks - Kot sfinks jest inaczej nazywany kanadyjskim bezwłosym sfinksem. Jego skóra w przeciwieństwie do innych kotów jest zupełnie pozbawiona sierści. Najbardziej poddane pielęgnacji powinny być uszy i przestrzenie pomiędzy palcami, ponieważ to tam gromadzi się jak najwięcej brudu. Pomimo braku sierści i tak należy pamiętać o kąpieli, która jest absolutnie najważniejsza przynajmniej 2 razy w miesiącu.

Kot sfinks - fot. freepik.com


Kot europejski krótkowłosy  - Pielęgnacja kota europejskiego opiera się przede wszystkim na odpowiednim żywieniu. Karma odgrywa tutaj bardzo istotną rolę. Specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych ta rasa nie wymaga. Ważnym aspektem oczywiście tak jak i u reszty kotów jest obcinanie pazurków i systematyczne wizyty u weterynarza. Nie stosuj wobec tej rasy kąpieli, ponieważ kot europejski sam potrafi pod tym względem o siebie zadbać.

fot. freepik.com


Rasowy, dużo wymagający ulubieniec nie jest najlepszym pomysłem zwłaszcza jeśli wiemy, że codzienne obowiązki nie są w stanie pozwolić nam na codzienną pielęgnacje kota. Dzięki trafnie podjętej decyzji i wybraniu odpowiedniej rasy dla nas jesteśmy w stanie być szczęśliwymi właścicielami.

 

Komentarze