Jak urządzić przedpokój w bloku?

Jak urządzić przedpokój w bloku? Jak urządzić przedpokój w bloku? - fot. freepik.com

Jak urządzić przedpokój w bloku?

 

Przedpokój jest pomieszczeniem w którym spędzamy bardzo niewiele czasu. Jednakże jest on pierwszym miejscem, które widzimy po powrocie do domu. Będąc w nim możemy już poczuć ciepło domowego zacisza. Dlatego też jak każdemu pomieszczeniu w naszym mieszkaniu należy przedpokojowi poświęcić swoją uwagę. Odwdzięczy nam się on z pewnością pięknym wyglądem oraz ciepłem już po przekroczeniu progu naszego mieszkania. A więc jak urządzić przedpokój? Skąd czerpać inspiracje i czym się kierować?

 

Jak urządzić przedpokój w bloku? - kontrast - fot. freepik.com

 

Jaki powinien być nowoczesny przedpokój?

 

Bardzo ważną kwestią jaką należy wziąć pod uwagę jest dobór koloru. Jest to sprawa podstawowa. Dzięki odpowiedniemu kolorowi możemy zamaskować pewne drobne niedoskonałości, które mogą kryć się w przedpokoju. Wiele pomieszczeń spełniających funkcję przedpokoju jest wąska i niewielka. Odpowiedni dobór koloru może wiele zmienić. Postawmy na jasne kolory. Biel z pewnością będzie dobrym pomysłem. Jednakże nie musimy ograniczać się do tradycyjnej bieli.

Warto pamiętać, że jasne kolory sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa. W związku z tym zaleca się dobierać jasne, subtelne i nie naprzykrzające się barwy. Takie kolory warto zastosować na ściany oraz sufit. W przedpokoju dobrze sprawdzają się gładkie ściany. Jednakże alternatywą dla tego rozwiązania może być położenie na nich tapety. W przypadku tapety nie wybierajmy żywych i różnokolorowych wzorów, które nie będą korzystne dla pomieszczenia i wzrokowo je pomniejszą. Ciekawą opcją będzie tutaj kremowa, neutralna stylistyka. Warto postawić na przestronność. Dobrym pomysłem będzie także dodanie funkcjonalnych mebli do wystroju. Przykładem może być szafa wnękowa. Garderoba w przedpokoju to bardzo praktyczne rozwiązanie. Trzeba zwrócić uwagę także na oświetlenie. Możemy zastosować nawet kilka źródeł światła. Mogą to być lampy wiszące czy plafony. Można też zastosować kinkiety na ścianach czy też małą lampę podłogową.

 

Jak urządzić przedpokój w bloku? - styl nowoczesny - fot. freepik.com

 

Mały przedpokój inspiracje

 

Urządzenie małego przedpokoju może się okazać sprawą bardzo kłopotliwą. Trzeba pamiętać, by nie stworzyć w nim zbędnej dezorganizacji. Jeżeli dysponujemy niewielkim przedpokojem istotną kwestią może być tzw. powiększenie optyczne. Aby tego dokonać należałoby zdecydować się na jasne barwy. W niewielkim przedpokoju można zastosować drewnianą podłogę. Doda ona ciepłej i przytulnej atmosfery. W małym przedpokoju dobrym rozwiązaniem będzie minimalistyczna aranżacja.

 

Jak urządzić przedpokój w bloku? - ciemny motyw - fot. freepik.com

 

Jak zaaranżować wąski przedpokój?

 

W wąskim przedpokoju w celu optycznego jego powiększenia dobrym pomysłem może być zastosowanie sporych rozmiarów lustra. Lustro powinno być okazałe, dodatkowo wyposażone w ramę. Wąski przedpokój możemy udekorować tapetą, obrazami czy powieszonymi na ścianie zdjęciami. Dobrym wyborem będzie także punktowe oświetlenie na suficie.

W tym przypadku również pożądane są jasne kolory.

 

Przedpokój możemy urządzić na różnorodne sposoby. Wiele z nich może przypaść nam do gustu. Stosując zasady aranżacyjne możemy urządzić ciekawy i nowoczesny korytarz. Z pewnością doda wdzięku całemu mieszkaniu.

Komentarze