Jak urządzić mieszkanie z wysokim sufitem?

Jak urządzić mieszkanie z wysokim sufitem? Jak urządzić mieszkanie z wysokim sufitem? - fot. freepik.com

Jak urządzić mieszkanie z wysokim sufitem?

 

Wielu z nas chciałoby posiadać obszerne mieszkanie z wysokim sufitem. Jednakże może to być zarówno atut, lecz także spore wyzwanie. Wysoki sufit umożliwia zbudowanie swego rodzaju unikalnego nastroju. Dodatkowo zapewnia przestrzeń i może przyczynić się do utworzenia wyjątkowej atmosfery w całym domu. A więc jaki powinien być sufit, byśmy mogli nazwać go wysokim? Wedle przepisów minimalna wysokość pułapu powinna wynosić 2,5 m. W przypadku poddasza natomiast 2,2 m. Między 2,5 m a 2,8 m pułap określany jest jako średni. Wysoki sufit będzie miał przynajmniej około 3 m wysokości. Jeżeli posiadamy lokum z wysokim pułapem musimy pamiętać o tym, że trzeba będzie poświęcić czas na jego zaaranżowanie. W przeciwnym razie możemy osiągnąć niekomfortowy efekt pustki. Ciekawym pomysłem będzie zbudowanie antresoli. Jest to bardzo interesujące i oryginalne rozwiązanie. Dzięki niej pokój nabierze ciepłego i przytulnego klimatu. Dodatkowo antresola jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. Mając do dyspozycji wysoką przestrzeń powinniśmy również zagospodarować ściany. Malując sufit na kolor ciemniejszy od ścian uzyskamy wizualne obniżenie sufitu. Bardzo dobrą propozycją może okazać się zastosowanie dużego żyrandola na długich kablach i zawieszenie na ścianach dzieł sztuki.

 

Jak urządzić mieszkanie z wysokim sufitem? - sypialnia - fot. freepik.com

 

Sypialnia z wysokim sufitem

 

Urządzając sypialnię i dysponując w niej wysokim sufitem możemy zaaranżować w niej wyjątkowe oświetlenie. Możemy zastosować wiszące lampy czy ozdobne żyrandole. Dzięki temu nasza sypialnia ma szansę stać się naprawdę wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Możemy też zastosować szkło. Dlatego, że daje ono możliwość świetnego podzielenia przestrzeni w pomieszczeniu. Jeśli chcemy uzyskać obniżenie pułapu możemy zastosować sufit podwieszany. Dzięki tej propozycji zamaskujemy ewentualne nierówności i niedoskonałości. Rozwiązań mamy naprawdę wiele, na wspaniałe aranżacje.

 

Jak urządzić mieszkanie z wysokim sufitem? - salon - fot. freepik.com

 

Nowoczesny salon z wysokim sufitem

 

Wysoki sufit bardzo często stosuje się właśnie w salonach. Dlatego, że jest to miejsce pełniące funkcje reprezentacyjne. Dobrze zagospodarowana przestrzeń, w której znajduje się wysoki sufit dodaje szyku, elegancji oraz splendoru całemu pomieszczeniu. W związku z tym też całemu lokum. Wysokie pomieszczenia zazwyczaj charakteryzują się też tym, iż mają dużych rozmiarów okna. Dlatego nie powinniśmy zasłaniać ich firanami czy zasłonami. Może to spowodować efekt zdławienia całego wnętrza.

 

Wysoki sufit może stać się bardzo dużym źródłem inspiracji. Oferuje nam szeroki wachlarz możliwości i wielość rozwiązań. Ma mnóstwo zalet i wiele potencjalnych możliwości. W związku z tym, mając go do dyspozycji możemy korzystać w wielu jego atutów. Dzięki niemu możemy kształtować własną przestrzeń niemalże bez ograniczeń.

 

Jak urządzić mieszkanie z wysokim sufitem? - kuchnia - fot. freepik.com

Komentarze