Jak urządzić mały pokój dla 2 nastolatków?

Jak urządzić mały pokój dla 2 nastolatków? Jak urządzić mały pokój dla 2 nastolatków?

Każdy nastolatek chce cieszyć się własną przestrzenią. Własny pokój, to często marzenie wkraczającego w dorosłe życie człowieka. Niestety, nie każdy rodzic może zapewnić swoim dzieciom taki komfort. Problemy ekonomiczne, mały budżet, a może zbyt małe mieszkanie?  Jak urządzić mały pokój dla 2 nastolatków? Na co zwrócić uwagę?

Jak urządzić mały pokój dla 2 nastolatków? Odpowiedni dobór mebli jest priorytetem

Podczas aranżowania przestrzeni dla nastolatków priorytetowy musi być wybór mebli. Mała przestrzeń wymusza na nas wybór mebli, które spełniają kilka funkcji. Na szczęście dzisiaj bez problemu w salonach meblowych znajdziemy praktyczne półki, szafki, garderoby. Jakie meble najlepiej wybrać?

  • szafa typu komandor - praktyczna szafa, dająca wiele oszczędności przestrzeni. W komandorze zmieścimy ubrania, buty, a nawet przybory szkolne. Komandor może stać w przedpokoju, albo na jednej ze ścian we wspomnianym pokoju dzieci,
  • łóżko piętrowe lub łóżko młodzieżowe z wbudowanymi półkami - ta druga opcja, to ostatnimi czasy prawdziwy hit. Dlaczego? Oprócz miejsca do spania mamy też do dyspozycji półki i szafki, które możemy praktycznie wykorzystać - w zależności od potrzeb,
  • komoda z szafkami uchylnymi i wysuwanymi. Każde z dzieci będzie miało swoje oddzielne szafki na ubrania lub przybory szkolne,
  • biurko przylegające do łóżka, lub wbudowane w zestaw mebli. Warto sprawdzić gotowe już zestawy do pokoju uczącego się nastolatka.
fot. fotolia.com


Własna, mała przestrzeń dla każdego z dzieci!

Pamiętaj, nawet jeśli Twoje dzieci bardzo się kochają - każda osoba potrzebuje własnego kąta. Miejsca tylko dla siebie. Dobrze jest postawić w takim pokoju gadżet, który zapewni relaks i wypoczynek każdemu z Twoich dzieci. Ulubiony fotel, czy też cieszący się coraz większą popularnością worek do siedzenia. Bez względu na to, którą wersję wybierzemy będzie to zakup na pewno udany.

Gdzie kupić meble do pokoju nastolatków?

Jak urządzić mały pokój dla 2 nastolatków? Gdzie kupić meble? Wybór dziś jest ogromny. Salony stacjonarne z meblami do wszelkiego typu mebli. Warto postawić też na zakupy online. W sieci możemy znaleźć meble w korzystnych, dobrych cenach. Dostawa pod same drzwi - bez konieczności wychodzenia z domu. Wybieraj sklepy internetowe cieszące się zaufaniem i poparciem klientów. Wysoka jakość mebli gwarantowana!

Poniżej kilka inspiracji na pokój dla nastolaktów.: 

Wąski pokój dla dwóch nastolatków - fot. shutterstock.com

 

Pokój dla dwóch dziewczynek - fot. depositphotos.com

 

Idealny mały pokój dla nastolatków - fot. depositphotos.com

 

Mały pokój nastolatka - fot. shutterstock.com

Komentarze