Jak urządzić małą łazienkę w bloku bez okna?

Jak urządzić małą łazienkę w bloku bez okna? Jak urządzić małą łazienkę w bloku bez okna?

Aranżacja małej, niewielkiej łazienki w bloku wielu osobom spędza sen z powiek. Nic w tym dziwnego - na pierwszy rzut oka, temat ten wydaje się być bardzo trudny. Sytuacja może jawić się, jako jeszcze bardziej skomplikowana w przypadku łazienki bez okna. Jak zaaranżować taką przestrzeń? Czy łazienka bez okna może być praktyczna i funkcjonalna? Oczywiście, że tak. Podpowiadamy, co zrobić, aby uzyskać jak najlepszy efekt!

Jak urządzić małą łazienkę w bloku bez okna? Poszerzenie optyczne przestrzeni ma znaczenie

Podczas projektowania małej łazienki bez okna należy nacisk położyć na optyczne poszerzenie przestrzeni. Jak to zrobić? Przede wszystkim oczywiście - warto powiesić na jednej ze ścian duże lustro. Zasada jest taka - w małej łazience bez okna musi znajdować się jak najwięcej elementów odbijających światło. Zastępują one światło naturalne. Jakie produkty wybrać? Oprócz wspomnianego lustra, warto postawić na płytki wielkoformatowe - z dodatkami srebrzystymi. Dobrym rozwiązaniem może okazać się subtelna mozaika. Takiego wyboru dokona tylko część osób. Wielu z nas woli ściany i podłogi w jednolitych barwach, bez wzorów.

Łazineka bez okna w bloku - fot. shutterstock.com


Mała łazienka - prysznic czy wanna? Jakiego wyboru dokonać?

Drugi dylemat, który pojawia się podczas aranżacji małej przestrzeni łazienkowej, to wybór wanny czy prysznicu? Jak wspominaliśmy już wcześniej - małą łazienkę bez okna musimy jak najbardziej otwierać. Dlatego też, warto zdecydować się na łazienkę z prysznicem. Najlepiej otwartym. Kabina prysznicowa będzie kolejnym elementem zamykającym przestrzeń. Wybór przestronnych pryszniców jest ogromny. Warto przejrzeć najlepsze oferty i zastosować jedną z nich w swoim domu.

Dobre oświetlenie łazienkowe - alternatywą dla światła naturalnego!

Jak urządzić małą łazienkę w bloku bez okna? Właściwe oświetlenie łazienkowe nie jest bez znaczenia. Duże oświetlenie sufitowe to podstawa. Jednak w małej łazience musimy postawić na więcej źródeł światła. Dlatego też oświetlenie sufitowe dobrze jest  zestawić z kinkietami ściennymi i lampami LED. Warto zaznaczyć, że kinkiety ścienne spełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale też estetyczną. Gdzie znaleźć najlepsze lampy? Zachęcamy do zakupów w specjalistycznych sklepach z oświetleniem. Nie tylko znajdziemy tam certyfikowane, dobre jakościowo produkty też, ale też skorzystamy z porady eksperta.

Łazienka w bloku - jak ją urządzić?  fot. shutterstock.com

Komentarze