Jak tanio urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Jak tanio urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim? Jak tanio urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim? - fot. freepik.com

Jak tanio urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

 

Styl skandynawski staje się coraz popularniejszy w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się prostą i lekką formą oraz czystością. Jego naturalność, jasność barw oraz funkcjonalność sprawiają, że mieszkanie nabierze nowego charakteru. Ten styl staje się coraz popularniejszy na całym świecie. Polska nie jest tu wyjątkiem.

 

Jak tanio urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim? - kuchnia - fot. freepik.com

 

Styl skandynawski charakterystyka

 

Styl skandynawski charakteryzuje się jasnymi i pastelowymi kolorami. Najważniejszą barwą jest tutaj biały. Owa biel łączy się z szarością oraz kolorami pastelowymi. Istotną sprawą jest dobór mebli. Mieszkania w stylu skandynawskim charakteryzują się umeblowaniem bardzo praktycznym. Białe bądź szare, najczęściej drewniane meble są tutaj pożądane. Mają one proste kształty. Niekiedy pozostawia się naturalny kolor drewna. Podobnie sprawa wygląda z podłogami. Również jak w przypadku mebli dominuje biel oraz szarość.

 

Styl skandynawski jest bardzo minimalistyczny, lecz także zarazem przytulny. Duży nacisk kładzie się w nim na funkcjonalność oraz praktyczność. W mieszkaniu w stylu nordyckim będzie zapewnione miejsce na gotowanie, odpoczynek, pracę czy naukę. W skandynawskim stylu liczy się duża swoboda ruchów. W mieszkaniu w stylu skandynawskim ważną rolę odgrywa także oświetlenie. Lampy, świece czy lampiony odgrywają istotną rolę.

 

Jak tanio urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim? - duży pokój - fot. freepik.com

 

Jak tanio i łatwo wprowadzić styl skandynawski do własnych czterech ścian?

 

Łatwą oraz co ważne niedrogą receptą na wprowadzenie skandynawskiego klimatu do naszych wnętrz będzie pomalowanie ścian na biały kolor. Ponadto w znanych sieciach meblowych, którymi są choćby IKEA i JYSK można dobrać odpowiednie tanie meble. Styl nordycki może być też wprowadzany stopniowo. Na początku można wcielać różne niewielkie dodatki, które już nadadzą skandynawski styl. A po pewnym czasie cieszyć się już w pełni z nordyckiego stylu. Dodatkowo wiele prac możemy wykonać samodzielnie jak choćby przemalowanie bądź renowacja mebli. Inne prace jak dodatki typu ramki z cytatami czy zdjęciami oraz przykładowo lampiony można także wykonać samemu.

 

Jak tanio urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim? - salon - fot. freepik.com

 

Podsumowując wprowadzenie stylu skandynawskiego do własnego mieszkania nie musi być ani trudne ani kłopotliwe. Możemy zrobić to stopniowo bądź szybko i radykalnie. Wiele kwestii można rozwiązać także tanim, nie rujnującym domowego budżetu kosztem. Jest wiele miejsc czy propozycji którymi możemy się zainspirować. Dokonując remontu własnego mieszkania z pewnością warto rozważyć tę nordycką opcję.

Komentarze