Pomysły na mały biznes dla kobiety - jak rozpocząć biznes bez pieniędzy?

Pomysły na mały biznes dla kobiety - jak rozpocząć biznes bez pieniędzy? Pomysły na mały biznes dla kobiety - jak rozpocząć biznes bez pieniędzy?

Własny biznes to doskonała alternatywa dla bycia uzależnionym od wymagającego pracodawcy. Coraz częściej, kobiety decydują się na założenie własnej działalności by uwolnić się od natarczywych, humorzastych i pozbawionych empatii szefów. Jest to zrozumiałe, że chcemy pracować na swoje i dla siebie, dlatego właśnie są urzędy i organizacje, które wspierają finansowa i merytorycznie nowe biznesy. Błędnym wydaje się być przekonanie, że by otworzyć własną działalność należy mieć na koncie sporą sumę pieniędzy. Okazuje się, że jedyne co jest nam potrzebne, to świeży, innowacyjny i zaskakujący pomysł na biznes. Coś co przyciągnie odbiorcę i będzie owocowało odnoszeniem sukcesów w wybranej branży. Mały biznes może być naprawdę opłacalny, a dobrze poprowadzony będzie rozwijał się i doskonalił aż w końcu zmieni się w potężny projekt gwarantujący sukces i spore dochody. Jak więc rozpocząć mały biznes, bez posiadania dużej sumy pieniędzy do zainwestowania? Oto kilka możliwość z których można a nawet trzeba skorzystać!

Dotacje z UE

Dotacje z Unii Europejskiej są ogromną pomocą, szczególnie dla osób młodych, które cechują się innowacyjnym i nie schematycznym myśleniem. Jeżeli więc, marzysz o tym, by otworzyć własny biznes i masz już sprecyzowany plan i kierunek działania, to taka dotacja jest przeznaczona właśnie dla Ciebie. Unia Europejska jak nikt inny chce przeciwdziałać bezrobociu, dlatego właśnie stawia na dofinansowywanie początkujących przedsiębiorstw a także umożliwia młodym osobom skorzystanie z doradztwa zawodowego, udziału w stażach, szkoleniach czy praktykach. Dotacje i dofinansowania z Unii Europejskiej mogą wynosić nawet 40 tysięcy, należy jednak spełniać kilka wymogów, przede wszystkim osoba, która dostanie dofinansowanie powinna być osobą nie ucząca się oraz nie pracującą.

Dotacje z Urzędu Pracy

Urząd Pracy jest instytucją, której głównym zadaniem jest zwalczanie bezrobocia oraz wspieranie osób, które aktualnie znajdują się bez pracy. Dlatego właśnie, ma on pewne fundusze, które są przeznaczane na dofinansowywanie nowo powstałych biznesów. Dotacje taką może otrzymać osoba, która jest zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna a także, co istotniejsze, nie może ona odmówić w ciągu 12 miesięcy, które poprzedzają złożenie wniosku, przyjęcia propozycji np. zatrudnienia czy udziały w szkoleniu lub kursie. Dodatkową, szansą na zdobycie środków, które pomogą otworzyć własny biznes, może być opracowanie szczegółowego biznesplanu i dołączenie go do wniosku. Należy także pamiętać, by zgłaszając się o pomoc do Urzędu Pracy poprosić o szczegółowe wytyczne, które ułatwią nam całą procedurę otrzymania wsparcia finansowego.

Pomoc organizacji pozarządowych

Do takich organizacji pozarządowych, zaliczyć można m.in. anioły biznesy, ośrodki innowacji i przedsiębiorczości czy też ostatnio dosyć znane i niezwykle pomocne Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Wszystkie te warianty pomagają w starcie i monitorują poczynania osoby zakładającej biznes. Dodatkowo w swojej ofercie mają porady specjalistów, księgowych czy ludzi którzy nieco dłużej prowadzą biznes przez co mogą być inspiracją oraz wzorem. Instytucje takie, organizują także wszelkiego rodzaju konferencje i spotkania, na których każdy młody przedsiębiorca ma okazję zaprezentować swój biznes i otrzymać dodatkową pomoc oraz wsparcie. Rzadziej niestety, oferują one wsparcie finansowe, jednak decydując się na otwarcie biznesu pod opieką organizacji pozarządowych często wkład materialny nie jest aż tak ogromny aniżeli wtedy gdybyśmy zdecydowali się na samodzielne kroki.

Komentarze